Eesti kunstiakadeemias oli avatud uste päev

27. märts 2015 Tiina Vapper Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Eesti kunstiakadeemias oli 19. märtsil avatud uste päev. Erialasid tutvustasid kõik teaduskonnad: disainiteaduskond Estonia pst 7 asuvas õppehoones, vabade kunstide teaduskond Rüütelkonna hoones Kiriku plats 1. Kunstikultuuri teaduskonnaga sai tutvuda Suur-Kloostri 1, arhitektuuriteaduskonnaga Pikk 20, installatsiooni ja skulptuuri osakonnaga Raja 11a asuvas õppehoones. Räägiti erialadest, soovijad said osaleda loengutes, pakuti tudengisuppi ja oli avatud kohvik.

EKA kommunikatsioonikonsultant Solveig Jahnke kinnitas, et huvi oli suur. Kõigis osakondades käis kohal rohkem rahvast kui mullu, mõnes oli külastajaid koguni kolm korda rohkem.

Jätkuvalt palju tuntakse huvi graafilise disaini, arhitektuuri, sisearhitektuuri ja moedisaini vastu. Varasemast populaarsemad olid ka nahakunst ja tootedisain.

Sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakond korraldas tänavu osakonna avatud uste päeva Balti jaama tunnelis, kuhu ehitati klassiruum ja kus toimusid selliste säravate õppejõudude nagu professor Leonhard Lapini, Hardo Pajula, Margit Mutso, Gregor Tauli, professor Hannes Praksi jt loengud. Selline lähenemine oli osakonna enda initsiatiiv ja pälvis erilist tähelepanu. Osakond sooviski näidata, kui oluline on mõelda teistmoodi, ka loometöös.

Sisseastumisavaldusi Eesti kunstiakadeemiasse astumiseks saab esitada SAIS-i kaudu alates 20. juunist, EKA-s kohapeal 2. ja 3. juulil.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!