Emakeelepäev tõi Latokartano kooli suursaadiku

19. märts 2015 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Soome Eesti saatkonna töötajad eesotsas suursaadik Margus Laidrega külastasid emakeelepäeva puhul Latokartano põhikooli, kus soome-eesti kakskeelsetes klassides õpib 121 eesti last.

Tere, mina olen Margus ja esindan siin Soomes Eestit, tervitas Laidre järjestikku kõiki Lato­kar­tanos õppivaid eesti klasse. „Teeme Eesti heaks tööd. Soome ja Eesti vahel on sama head suhted kui tänane päikseline ilm.”

Et juhuslikult oli peaaegu kõigis klassides matemaatikatund, kahtlustas Laidre, et lastest saavadki matemaatikaprofessorid. Unistuste ametid olid siiski teised: politseinik, näitleja, arhitekt, IT-mees, Pentagoni töötaja.

„Diplomaadiks ei tahagi?” kahetses Laidre ja kutsus lapsi saatkonda külla, et nad näeksid, mis „imeloom see diplomaat on”.

Suursaadikut huvitas ka, mis meeldib lastele Eestis kõige enam. Vastused vaid rõõmustasid: kodumaa, eesti keel. Soome meeldivate asjade seas nimetasid jütsid nii kooli kui ka lõbustusparki.

Saatkonna töötajad vaatasid klassides välja pandud laste joonistusi ja luuletusi. Toomas Hendrik Ilvese portreest klõpsas Laidre telefoniga pildi ja lubas selle presidendile läkitada.

„Oleme väike rahvas, vaja on osata keeli. Õppige homme rohkem kui täna. Tark olla on hea, loll olla on loll. Eestlaseks olemine on tulevikus teie kõrvalelukutse,” pani Laidre õpilastele südamele.

Suursaadik innustas lapsi kirjutama, mida tähendab nende jaoks Eesti, ja oma mõtteid saatkonda läkitama, ning lubas parimatele ka auhindu.

Vestlusringis õpetajatega kiitis Laidre laste väga head eesti keele oskust ja kinkis koolile eesti lasteraamatuid.

„Olete õigel teel, teete väga suurt tööd,” sõnas Laidre. „Saatkond on selleks, et koos midagi ära teha. Me pole inimesed, kel paremas käes reuma külma šampuseklaasi hoidmisest!”


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!