Kaks nädalat aega, et osaleda Digipöördes

30. märts 2015 - 1 Kommentaar

Kuni 10. aprillini oodatakse koolidelt osalemissoove kooliuuendusprogrammi Samsung Digipööre tänavuses valimis osalemiseks. 12 osaleda saavat kooli kokku 72 õpetaja ja koolijuhiga valitakse välja juba nädal hiljem, 17. aprillil.

Digipööre kestab viis kuud, mille jooksul nõustatakse koole digipöörde elluviimisel nende endi valitud visiooni järgi ning koolitatakse välja meeskonnad, kuhu on lisaks koolijuhile kaasatud haridustehnoloog või infojuht ning neli aktiivsemat õpetajat.

Programmi kandideerimiseks peavad koolid esitama veebipõhise taotluse, kirjeldama oma projekti ideed ja meeskonna varasemat kogemust digitehnoloogia rakendamisel õppetöös.

Projektis osaleda saavad koolid valib välja haridus- ja tehnoloogiaspetsialistidest koosnev seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad kõrgkoolide, haridus- ja teadusministeeriumi, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse, Õpetajate Liidu, õpilaste ning IT-firmade esindajad.

Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuses digiseadmeid Samsungilt. Eelmisel aastal võitis programmi Valga vene põhikool, kus avatid digiklass möödunud nädalal.

Samsung Electronics Balticsi president Taehwan Hwangi ütles Samsung Electronics Balticsi ja Tallinna ülikooli algatatud programmi teise aasta avaüritusel, et koolides omandatavad oskused peavad käima ajaga kaasas ning koolid peavad juba täna valmistama õpilasi ette homseks tööturuks, mis võib oluliselt erineda praegusest.

„Meie eesmärk on julgustada koole õppetöös nutiseadmeid kasutama, et muuta õpetamise ja õppimise protsessi veelgi tulemuslikumaks ja tänapäevasemaks. Tehnoloogiaettevõttena teame digiseadmete eeliseid, kuid samas ka seda, kui oluline on oskus neid kasutada. Eesti õpetajad paistavad silma selle poolest, et soovivad ja oskavad tehnoloogiat kasutada, kuid seda peavad soovima ja oskama ka koolide juhtkonnad,” lisas Hwang.

Projekti koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul on Digipööre Samsungi algatatud koolide digitulevikuks ettevalmistamise programm, mis on inspireeritud Eesti esimesest haridusstrateegiast ja on märkimisväärse tähtsusega kogu Eesti haridussüsteemi edendamisel.

„Samsung Digipööre toetab koolituse ja nõustamise kaudu muutuste juhtimist kooli tasandil, et tagada haridusstrateegias kavandatud uuenduste laiapõhjaline elluviimine ja kestmajäämine,“ ütles Laanpere.

Programmi kandideerimisvormi leiab siit ja lisainfot Digipöörde programmi kohta siit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Kaks nädalat aega, et osaleda Digipöördes”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!