Laste igakülgne harimine – mitte üksnes riigi pärusmaa

6. märts 2015 Kerttu-Liina Urke Eesti Pandipakendi büroo- ja turundusjuht - Kommenteeri artiklit

Oleme Eesti Pandi­pakendis korraldanud juba kolmandat aastat järjest keskkonnahariduse projekte lastele ja noortele. Eesmärk on näidata neile pakendite taaskasutuse tähtsust. Programmi esimesest etapist 2012. aasta sügisel võttis üle Eesti osa 70 kooli, kes kogusid kokku ligikaudu 44 000 pandipakendit. Eelmisel õppeaastal käis meie korraldatud keskkonnatunnis ja ekskursioonidel Eesti Pandipakendi käitluskeskuses üle 3200 õpilase, kes nägid oma silmaga, milline on tühja plastpudeli või alumiiniumpurgi elutsükkel.

Sügisel alustasime oma haridusprogrammi kolmanda etapiga, mille tarbeks oleme õpetajatele kokku pannud põhjalikud materjalid ja õppevideod, mis lihtsustavad pakendite taaskasutamise teema käsitlemist koolitundides. Õppematerjalide komplekt koosneb infovoldikust, slaidiesitlusest, töölehtedest ja pakendinäidistest (helbed, graanulid, plastpudelitest toodetavate riidematerjalide näidised). Õppevideote valmimisele aitas kaasa näitleja Ott Sepp, kes selgitab lastele läbi huumoriprisma pakendite taaskasutuse protsessi. Programmi kolmandale etapile andis oma heakskiidu HTM ning Eesti Pandipakendi koostatud materjale saab rakendada läbiva teema „Keskkond ja jätkusuutlik areng” õpetamiseks koolides.

Sel aastal on Eesti Pandipakendi eesmärk viia õpetajate abiga olulisemad teadmised vähemalt 30 000 lapseni. Koolide senine huvi projekti vastu on olnud suur ja seatud eesmärk realistlik – tänaseks on 220 õppekomplekti tellinud 135 haridusasutust üle Eesti. Eesti Pandipakendi finantseeritud projekti eelarve küünib 25 000 euroni, millest suurem osa kulus kolme õppevideo tootmisele.

Jätkame oma haridusprojektiga ka järgneval õppeaastal, sest laste harimine peab olema järjepidev. Uue sihtgrupina loodame kaasata lasteaialapsi, kes on kõige uudishimulikumad ning kellele hakkavad õiged harjumused väga kergesti külge.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!