Sinimäe kool pidas soolaleivapidu

5. märts 2015 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

27. veebruaril oli soolaleivapidu Ida-Virumaa kõige uuemas ja moodsamas koolimajas, Sinimäe koolis.

Sinimäe põhikooli endine hoone sai 2012. aasta septembriööl tulekahjus nii kõvasti kannatada, et taastamise asemel peeti mõistlikumaks ehitada uus maja. Energiasäästlikus hoones paikneb lisaks koolile ka lasteaed ning raamatukogu.

Riik eraldas Sinimäe koolimaja ehituseks Vaivara vallale 560 671 eurot. Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul pole väiksemates omavalitsustes kool pelgalt haridusasutus, vaid kogu kohaliku elu keskus ning riik toetab kodulähedaste põhikoolide säilimist igati.

Õppetöö uues värviküllases majas algas detsembris.

„Nii uhket koolimaja pole meie kandis enne olnud,” kiitis direktor Evald Teetlok. „Moodsas majas on ka moodne sisustus, klassides interaktiivsed tahvlid. Siin on hubane, palju avarust ja õhku, rahul on õpetajad ja lapsed.”

135 last mahutavas hoones õpib praegu 52 last. Esimeses klassis on 10 õpilast ja eelkoolis 11 last.

„Vaivara vald on suur, ulatub Sillamäelt Narva külje alla. Ja meil sünnib palju lapsi – eelmisel aastal 14, enne seda koguni 18 ja 22 last. Mõne aja pärast on siin juba kitsas!” lausus direktor.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!