Tallinna laste turvakeskuses avati laste kainestustoad

12. märts 2015 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

Siseministeerium alustas 10. märtsil programmi „Tark vanem” raames üle-eestilist teavituskampaaniat, mille eesmärk on õpetada koolieelikute ja algklassilaste vanematele, kuidas oma lapsi alkoholist ja teistest meelemürkidest eemal hoida.

Kampaania avalöök anti Tallinna laste turvakeskuses pressikonverentsina. Siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt ütles ajakirjanikele, et alkoholi esmatarbimine liigub üha noorema ea suunas. Iga kolmas laps on enne 11-aastaseks saamist purjus olnud. Kõige sagedamini purjutavad 16−17-aastased, kuid näiteks 2013. aastal tabati juba kolmteist 11-aastast purjus last ning möödunud aastal neli 10-aastast joobnud poissi. Aga need on ainult politseini jõudnud juhtumid. Raivo Küüt toonitas, et lastevanemad on laste alkoholismi suhtes liiga sallivad, mõni annab isegi ise lapsele viina proovida, lootes, et laps siis tema selja taga ei joo. Alkoholismi suhtes on vaja nulltolerantsi, toonitas Küüt ja soovitas kõigil lapsevanematel külastad veebilehte tarkvanem.ee.

Tallinna laste turvakeskuse juhataja Priit Siig lisas, et tema keskus avas joobnud lastele kaks nn kainestustuba, sest purjus alaealisi kainestusmajja ei paigutata ja politseil ei olnud varem kohta, kuhu teistest linnadest Tallinna purjutama tulnud noori kainenema paigutada. Need on kainestustoad joobes alaealistele, kes arstiabi ei vaja. Priit Siig selgitas, et sel aastal on kuus noort kainestustoas juba välja maganud, ilmade soojenedes aga joobnud laste hulk tavaliselt kasvab.

Psühholoog Rita Rätsepp selgitas, et vanema purjutamine toob kaasa ka laste alkoholismi. Ta kutsus lapsevanemaid üles pidama sünnipäeva ja muid sündmusi ilma alkoholita. Soovitas jätta ostmata ka lastešampanja laste sünnipäevadeks. Rätsepa sõnul tasub lastele toonitada, et joomine teeb lolliks. Ka tema meelest võiksid kõik lastevanemad ja õpetajad külastada veebilehte tarkvanem.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!