Üle 20 000 Eesti noore lahendavad koos matemaatikaülesandeid

25. märts 2015 - Kommenteeri artiklit

Neljapäeva, 26. märtsi hommikul antakse Eestis stardipauk 20. „Känguru” matemaatikavõistlusele, millel osaleb 21 750 õpilast 393 koolist. Kõik osalejad lahendavad ülesandeid oma koolis. Esimest korda hõlmab võistlus õpilasi 1. kuni 12. klassini. Valikvastustega ülesannete lahendamiseks on õpilastel aega tund ja 15 minutit.

Ürituse korraldaja, Tartu ülikooli teaduskooli metoodiku Raili Vildi sõnul pakuvad „Känguru” rahvusvahelises koostöös sündinud mängulised ülesanded nuputamisrõõmu igale vanusele. Õpilaste tulemusi omavahel ei võrrelda.

Studenti vanuserühma (11.–12. klass) lisandumine on toonud tänavu võistlusele esimese kutseõppeasutuse, Räpina aianduskooli. Esimese täiskasvanute gümnaasiumina on oma õpilased registreerinud Narva täiskasvanute gümnaasium.

„Känguru” on rahvusvahelise taustaga populaarseim kooliõpilaste matemaatikavõistlus, mida korraldatakse enam kui 60 riigis ja millest võtab osa rohkem kui kuus miljonit õpilast.

Võistluse tulemused selguvad aprilli lõpus ja avaldatakse „Känguru” kodulehel: http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!