Algas 2015. aasta PISA uuring

13. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval sai Eesti koolides neljandat korda alguse kolm nädalat vältav PISA uuring, mis leiab tänavu aset enam kui 70 riigis ligikaudu poole miljoni 15-aastase noore osavõtul.

8. maini kestva uuringu jooksul sooritab Eestis PISA 2015 testi üle 6000 õpilase ehk iga teine 15-aastane noor. Test viiakse läbi 207 koolis ja see on esmakordselt täies mahus elektrooniline. Sel korral on peamiseks hindamisvaldkonnaks loodusteadused, testi innovaatiliseks osaks aga meeskondlik probleemilahendus.

Viimases, 2012. aastal toimud uuringus näitasid Eesti õpilased oma tugevust just loodusteadustes, saavutades selles 6. koha uuringus osalenud 65 riigi õpilaste seas. Nii matemaatikas kui funktsionaalses lugemises olid Eesti õpilased 11. kohal.

„PISA 2015 mõõdab seda, kui hästi noored oskavad tegeleda probleemidega või olukordadega, mis on seotud loodusteadusliku sisuga. Samuti seda, kui hästi nad saavad aru teaduse olemusest ning kuidas hindavad selles oma tegevust,” ütles PISA koordinaator Gunda Tire sihtasutusest Innove.

PISA (Program for International Student Assessment) on Maailma Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise uuring, olles kõige laiaulatuslikum õpilaste haridusuuring maailmas. Uuringu eesmärgiks on hinnata, kas 15-aastane noor on kohustusliku haridusperioodi lõpuks omandanud vajalikud pädevused, et oma eluga hakkama saada. Testi käigus vastavad õpilased loodusteaduste, matemaatika ja funktsionaalse lugemise küsimustele ning täidavad kodu ja kooli puudutava taustaküsimustiku. Osa õpilastest lahendavad lisaks ka meeskondliku probleemilahendustesti ülesandeid.

PISA uuring toimub kolme aasta tagant ning igas uuringus on oma põhivaldkond, ülejäänud kahes valdkonnas mõõdetakse õpilaste teadmisi väiksemas mahus.

PISA 2015 uuringu läbiviimist koordineerib SA Innove koos haridus- ja teadusministeeriumiga. Uuringu tulemused avalikustatakse 2016. aasta detsembris.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!