Eesti parimad aednikud õpivad Räpina aianduskoolis

17. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval, 16. aprillil Maamessil mõõtu võtnud noortest aednikest tunnistati parimateks Räpina aianduskooli õpilased Karl-Matteus Nemliher ja Liisi Kont, kellele järgnesid samuti Räpina aianduskooli õpilased Regina Müür ja Marian Põldmets. Kolmandaks jäid Krišs Sedlinš ja Ieva Klibus Läti Bulduru aianduskoolist, teatas SA Innove.

„Läksin pärast maaülikooli lõpetamist Räpina aianduskooli aednikuks õppima, kuna tahtsin saada praktilisi oskusi,” ütles Liisi Kont. Ta lisas, et pole oma otsust kahetsenud. „Olen esikoha üle väga rõõmus. See on tunnustus, mis näitab, et tean õpitavast erialast palju,” lisas Kont. Tema sõnul oli võistluse raskeim ülesanne lillekasti monteerimine, aga kui esimesed postid said püsti, siis sujus kõik ladusalt.

Ka võistluse korraldaja Tõnis Soopere sõnul oli noortele suurim katsumus just lillekasti monteerimine. „Kuna lillekasti ehitamine pole just aedniku igapäevane töö, siis võistluseks oli see paras pähkel,” ütles Soopere. Ta lisas, et kõige lihtsam oli kastmissüsteemi komplekteerimine.

Võistlusel pidid noored aednikud tundma seemneid, pookima, monteerima lillekasti, istutama taimed ja paigaldama kastmissüsteem ning arvutama taimedele vajalikud substraadi ja väetise mahud. Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 12 õpilast Räpina aianduskoolist, Luua metsanduskoolis, Tallinna Kopli ametikoolist ja Läti partnerkoolist.

Eesti kutsekoolide arvestuses jäid kolmandaks Luua Metsanduskooli õpilased Merge Paju ja Andres Laanemaa.

„Noor Aednik 2015” on kutsevõistlus, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad noored aednikud, kes õpivad kutsekoolis aiandusega seotud erialal. Lisaks juhib võistlus tähelepanu aianduse eriala tähtsusele.

Võistlust korraldas Räpina aianduskool koostöös SA-ga Innove, kes koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!