Haridustöötajate Liit toetab esimeste haiguspäevade hüvitise taastamist

20. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti Haridustöötajate Liit teatas esmaspäeval avalikus kirjas, et toetab algatust taastada haigushüvitis haigestumise esimesest päevast ning algatab sellega seotult aktiivse kampaania haridustöötajate seas.

Haridustöötajate liit on seisukohal, et algatus on eriti oluline õpetajatele ja haridustöötajatele, kuna tegu on elukutsega, mille puhul puututakse igapäevaselt kokku paljude inimeste, eelkõige lastega. Kuna õpetajatel on kohustus täita õppekava ja väga suur vastutustunne, võib õpetaja enda tervis teatud hetkel tagaplaanile jääda, seisab kirjas.

Esimeste haiguspäevade mittehüvitamist võib pidada lisapõhjuseks, miks ei jäeta haigestumise korral laste ja õpilaste ette minemata. Peale õpetaja enda tervise kahjustamise poolhaigena tööl käies võidakse kahjustada ka oma kolleegide ning eelkõige õpilaste tervist, teatas liit.

Seetõttu on otsustanud EHL-i juhatus algatada haridustöötajate seas aktiivse kampaania toetamaks ametiühingute ettepanekut taastada töötajate ajutise töövõimetuse hüvitis alates esimesest haigestumise päevast.

Ametiühingute ettepanek on muuta seadusi selliselt, et tööandja alustab haiguspäevade hüvitamist esimesest haiguspäevast 60% ulatuses ja haigekassa võtab kohustuse üle viiendal päeval 70% ulatuses. Hüvitise maksmisel tuleks võtta aluseks eelmisel aastal töötatud päevade eest saadud töötasu, noortel emadel summa, mis vastab viimati saadud vanemahüvitise suurusele.

Haridustöötajate liit rõhutab eelnõu algatuse olulisust kõikidele haridustöötajatele ning kutsub üles kõiki ametiühingu liikmeid ja mitteliikmeid andma oma toetusallkiri meie kõigi tervise kaitseks!

EHL on Eesti kõigi haridustasemete õpetajate ning teiste haridusalatöötajate esindusorganisatsioon, olles ühtlasi Eesti suurim ametiühing.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!