Käsikirjad sahtlist välja ja võistlusele!

17. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Mitme kirjandus- ja meediakanali koostöös kuulutati välja uus kirjanduskonkurss Bestseller, kuhu oodatakse sügiseks värskeid lugusid või avaldamata teoseid nii proosa-, aime- kui ka lastekirjanduse vallas. Konkursi auhinnafond on 10 000 eurot ning eesmärk leida erilisi lugusid, millel oleks potentsiaali laieneda ka teistesse žanritesse.

„Hea bestseller on lugu, mis ei lase sind lahti enne, kui oled keeranud viimase lehekülje. Midagi taolist kirjutada ei olegi lihtne. Kui see lugu kord leitakse, tahavad seda nii filmi- kui ka teleinimesed. Selle peale võin mürki võtta,” kirjeldab bestselleri olemust režissöör ja ilukirjanduse žürii liige Ilmar Raag.

„Bestselleriks võib lugeda raamatuid, mis hakkavad elama oma elu väljaspool raamatumaailma. Need on lood, mis toovad raamatute juurde ka need inimesed, kes muidu võib-olla ei loe. Lood, mis puudutavad ja kõnetavad väga suurt hulka inimesi, olenemata soost, vanusest, rahvustest, kultuurilisest ja religioossest taustast,” kommenteerib kirjanduskonkursi ellukutsuja kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets.

Vastse kirjanduskonkursi põhieesmärk on motiveerida ning julgustada kirjanikke – nii uusi talente kui ka juba tuntud tegijaid. „Eestlased loevad ja kirjutavad palju, veelgi rohkemad häbenevad ja kirjutavad sahtlisse. Me loodame selle konkursiga üles leida kõik meie head kirjutajad ja head lood ning tunnustada neid vääriliselt,” sõnab konkursi projektijuht Herdis Ojasu.

Konkursi korraldajate lootus on leida lugu, mis võib murda läbi ka Eestist väljaspool ja teistes meediumites. Kui iga kategooria parimaks tunnistatud bestseller saab kirjastuses Pilgrim paberraamatuks, siis kuni viis iga kategooria parimat ilmuvad e-raamatuna, lisab Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

Konkursi lastekirjanduse žüriis on 7–12-aastased lapsed, žürii tegevust koordineerib Reet Roos. Ilukirjanduse žüriisse kuuluvad Mihkel Raud, Ilmar Raag, Aita Kivi, Heili Sibrits ja Marika Raiski, aimekirjanduse žüriisse Tiina Ristimets ja Ingrid Peek.

Võistlustöid oodatakse paberkandjal, kahes eksemplaris ning märgusõna ja kinnises ümbrikus olevate autori andmetega varustatult kirjastusse Pilgrim või rahvusraamatukogu kauplusesse Muusa hiljemalt 9. septembriks, võitjad kuulutatakse välja 15. detsembril.

Konkursi auhinnafond on 10 000 eurot.

BestSelleri tegemistega saab end kursis hoida siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!