Kingitus maakoolide raamatukogudele

23. apr. 2015 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Raamatu „Harilik eestlane” autorid Helen Ree ja Karin Nemec kingivad maakoolide raamatukogudele oma raamatuid ning kutsuvad kirjastajaid ja teisi autoreid tegema sedasama.

Kingipakis on 65 raamatut. Kingituse saajad valib välja Eesti raamatukoguhoidjate ühingu kooliraamatukogude sektsioon aprilli lõpuks ja need jõuavad koolidesse sügiseks.

„Kooliraamatukogudel on väga suur roll eesti keele ja kultuuri edasi andmisel,” rääkis Nemec. „Samas on paljudel eelarve uute raamatute ostmiseks piiratud ning raha jätkub ainult kohustusliku kirjanduse jaoks. Kuid just kooliraamatukogud aitavad kaasa lugemishuvi tekkimisele.”

Autorid loodavad, et kingitus valmistab paljudele lastele rõõmu ning paneb neid mõtlema eestlaseks olemisele, meie igapäevaelule ning meie rahva erilisusele. Just nende asjade üle juurdleb ka eelmise aasta novembris eesti ja inglise keeles ilmunud lühilugudega fotoraamat „Harilik eestlane”.

Kui autorid hakkasid raamatut kokku panema, oli nende soov tutvustada eestlasi välismaalastele meeleolukal ja huvitaval moel.

„Töö käigus sai meile veelgi enam selgeks, kui eriline on meie rahvas, keel ning kultuur,” lausus Ree. „Tahtsime anda siin oma panuse.”

Raamatu loomisse on andnud sotsiaalmeedia kaudu panuse rahvas ise. Kaetud on kõik olulised teemad, alates iseloomust kuni söögikommeteni. Just need, mille kohta välismaalased kõige sagedamini küsivad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!