Nädalavahetusel sai uue juhi nii EÕEL kui ka EÜL

27. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Möödunund nädalavahetusel sai uue juhi nii Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL), kes valis pühapäeval Tartu ülikoolis toimunud volikogu istungil liidu uueks juhatuse esimeheks Jaanus Müüri (pildil) Tallinna tehnikaülikoolist (TTÜ) kui ka Eesti Õpilasomavalitsuste Liit (EÕEL), kes valis laupäeval Tallinnas erakorralisel üldkoosolekul uueks juhiks Aron-Antti Vaino.

EÜL-i uus juht Jaanus Müür peab liidu üheks lähiaastate prioriteediks doktorantide toetuse tõstmist. „Doktorandi toetus peab olema piisav, et doktorant saaks pühenduda oma õpingutele ega peaks sunniviisiliselt tegelema raha teenimisega kusagilt kõrvalt,” sõnas Müür, kes on varem olnud TTÜ üliõpilasesinduse juhatuse liige sotsiaal- ja spordivaldkonnas.

EÕEL-i vastne juht Aron-Antti Vaino Ülenurme gümnaasiumist, kes hakkab vastutama liikmete ja rahvusvaheliste suhete eest, peab oluliseks info levikut ning liikmelisuse kasvu. „Tuleval tegevusaastal paneme rõhku liikmeteni jõudmisele ja arendamisele, toimiva infosüsteemi loomisele ning liikmete ühtsuse ning aktiivkonna suurendamisele,” sõnas ta. „Panustame EÕEL-i Haridusplatvormi eesmärkide sealhulgas hariduse muutmise rohkem õpilasekesksemaks, lähtudes tema vajadustest, huvidest, pädevusest ja võimest jõudmiseni riiklikule tasandile ning jääme ootama tihedat koostööd värske haridusministriga.”

EÜL-i juhatuse aseesimeheks valiti Katrina Koppel, kes on tegev ka TLÜ üliõpilaskonna juhatuse liige haridusvaldkonnas.

EÕEL-i juhatuse aseesimeheks valiti Mikk Kask, kes võtab enda kanda kommunikatsiooni, avaliku poliitika ja kultuurivaldkonna.

EÕL-i uus juhatus astub ametisse 5. mail. EÜL-i uue juhatuse ametiaeg algab 1. juulil.

EÜL on 1991. aastal asutatud üliõpilaste katusorganisatsioon, mis esindab Eesti tudengkonda. EÜL-i peamine eesmärk on esindada Eesti üliõpilaste hariduslikke, kultuurilisi, majanduslikke ja sotsiaalseid huve ning kaitsta tudengite õigusi.

EÕEL on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis toob kokku Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoole, esindades oma liikmete kaudu enam kui 90 000 õpilast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!