Püha Johannese kooli heategevuskontserdil esinevad Tõnis Mägi ja vennad Johansonid

30. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Pühapäeval, 3. mail korraldab Püha Johannese Kool (PJK) Tallinna Jaani kirikus heategevuskontserdi oma koolimaja rajamise toetuseks. Publiku ette tulevad Tõnis Mägi, Johanson ja Vennad, Ursula Ratasepp ja Jan Uuspõld, Neeva Aleksandri Peakiriku väike koor ja Püha Johannese kooli õpilased.

Püha Johannese kool avati 2013. aasta 1. septembril kahe paralleelse esimese klassiga, millest üks on poistele ja teine tüdrukutele. Tänaseks õpib koolis 67 last, kes jagunevad nelja klassikomplekti. Käesoleva aasta sügisel alustab koolis teed sadakond esimese klassi õpilast.

PJK on sündinud Nõmme õigeusu kiriku lapsevanematest ja õpetajatest koguduseliikmete kodanikualgatusena ning kasvab vabatahtlikus korras. Enamik õpilastest ei ole seotud kirikuga, kool näeb end ühiskonna teenijana. Kooli õppekava on tavapärasest rikkalikum ning nõudlikumgi.

„Püha Johannese Kool on end siiani targalt majandanud, kasutades riiklikke, omavalitsuste ja õpperaha vahendeid ning kogudes annetusi oma maja toetuseks. Hoolimata ringirändamisest on koolil välja kujunemas oma nägu ja tavad, kooli ümber on kogunenud toetavate perede ring, kes usaldasid oma lapse uhiuuele koolile. See on alustuseks ilus kapital, ja võib öelda, et paljulubavam kui kergelt kätte tulnud ruumikas koolimaja – teatud kitsikus ja ettearvamatus on kooliperes senini kaasa aidanud ühtehoidmisele ja leidlikkusele, see on aidanud meil välja kujundada ka selgema nägemuse päris oma majast,” sõnas kooli direktor Liivika Simmul.

Üheks võimaluseks noore kooli tulevikku toetada on minna 3. mail heategevuskontserdile Jaani kirikus. Toetajakaardid ja annetuskeskkond on saadaval www.pjk.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!