Suvelaagrisse pääseb riigi toel üle 28 000 noore

14. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium eraldas tänavu Hasartmängumaksu Nõukogu kaudu suviste projekt- ja noortelaagrite korraldamiseks üle 900 000 euro, mille abil saab suvist arendavat laagrielu nautida üle 28 000 noore, teatas Eesti noorsootöö keskus.

2015. aastal saab riiklikku toetust, mille eesmärgiks on tagada laagrite kvaliteet ning toetada nende kättesaadavust, 84 laagrikorraldajat, kogusummas 912 650 eurot. Toetuste eesmärk on kaasata laagritegevustesse võimalikult palju noori, sealhulgas vähemate võimalustega noori lasterikastest või toimetulekuraskustega peredest, asenduskodudest või kel on erivajadus. Neile pakub riik soodustuusikuid kuni 60% soodustusega, ülejäänu kompenseerib enamasti kohalik omavalitsus või asenduskodu.

„Noored on väga heterogeenne sihtrühm, mistõttu on ka laagrid erineva suunitlusega – see tagab võimaluse valida kõige enam huvi pakkuv laagriteema ning -programm,” selgitas noorsootöö keskuse asedirektor Kaur Kötsi. „Valida on näiteks spordi, tantsu, muusika, seikluskasvatuse, teatri, keskkonnahariduse, keeleõppe jms teemaliste laagrite vahel. Soovitame lastevanematel end juba praegu laagrite vahetuste ja sisuga kurssi viia.”

Reeglina toimuvad laagrid looduskaunites kohtades üle Eesti, sealjuures turvalises ümbruskonnas ning pideva järelevalve all.

Lisainfot laagrite kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!