Tartu ülikool oli nädal aega Tallinnas

9. apr. 2015 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Täna pannakse väitlusega „Kas paks mees on ilus mees?” punkt esmaspäeval, 6. aprillil alanud Tartu ülikooli nädalale Tallinnas, kus iga päev pakkusid TÜ õppe­jõud ja eksperdid eri sihtrühmadele loenguid ja seminare.

Sarnaselt eelnevate aastatega oli ka tänavu üks päev pühendatud õpetajatele. 9. aprillil toimus TÜ Tallinna esinduses Teatri väljakul kolm loengut.

Teaduskooli direktor Viire Sepp arutles andekuse kui erivajaduse üle, haridustehnoloogia teadur Mario Mäeots kõneles uurimisõppest haridustehnoloogilises kontekstis ja polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo sellest, kuidas liitreaalsus võimaldab õpetamist muuta.

Iga päev oli pühendatud eri sihtgruppidele: esmaspäev ametnikele, teisipäev õpilastele, kolmapäev personalijuhtidele, neljapäev lisaks õpetajaile ka majandusinimestele ning reede meeste tervisele.

„Esimene TÜ Tallinna nädal toimus 2009. aastal ning osalejaid saame alates sellest ajast lugeda kokku tuhandetes,” rääkis TÜ Tallinna esindaja Ene Teemäe. „Möödunud aastal pani end nädala sündmustele kirja ligi 500 huvilist ja sama palju ka tänavu. Suurimaks kasuks peame seda, et suudame tallinlastele kohapeal pakkuda loenguid ja seminare ülikooli õppejõududelt, teadlastelt ning oma eriala ekspertidelt, keda nad töö ja pere kõrvalt Tartusse kuulama ei satu.”

Tartlased olid valinud tallinlastele kuulamiseks aktuaalsed ja üldharivad teemad, mis andsid mõtteainet ja ehk ka suunitlusi, kuidas oma igapäevaelu, tervisekäitumist, õppe- või töökorraldust efektiivsemaks muuta. Tallinna nädalal osalenud, kes põhjalikumalt süveneda soovivad, on oodatud Tartu ülikooli täiendusõppekursustele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!