Tunnustusauhind „Lastega ja lastele” ootab kandidaate

20. apr. 2015 - Kommenteeri artiklit

1. maini oodatakse kandidaate auhinnale „Lastega ja lastele”, millega tunnustatakse ja tänatakse neid, kes on uute algatuste või pikaajalise tegevusega oluliselt panustanud laste heaolusse.

Auhinnale võib esitada nii inimesi (sh lapsi) kui ka organisatsioone ning ettepanekuid võivad teha nii eraisikud kui ka organisatsioonid.

MTÜ Oma Pere tegevjuhi Sigrid Petofferi sõnul on auhind mõeldud tunnustamaks neid, kelle tegevus on toonud kaasa positiivseid muutusi laste elus. „Muutuseks võib olla arusaamisele jõudmine, et lapsendatud lapsel on õigus teada oma päritolu, või ühe kooli õpilaste silmatorkavalt paremad teadmised loodushoiust, misläbi on nad ise muutuste loojad,” selgitas ta, Ja lisas, et samuti avaldab lastele suurt mõju hästi kirjutatud aabits, millest saab alguse paljude laste lugemisoskus ning tõi näiteks mulluse auhinna saanud Leelo Tungla, kelle looming ja tegevus on mõjutanud tuhandeid lapsi.

MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul kutsutakse selle üritusega inimesi üles märkama neid, kes on omakasupüüdmatult märganud abivajajaid. „Head teod ei ole osa normist, head teod on norm. Kui me kõik natuke rohkem märkaksime – oma lapsi, lähedasi, naabrilast, kolleegi – siis poleks üldse vaja eraldi üritust selliste inimeste tunnustamiseks,” ütles Lumi.

Mullu esmakordselt välja antud tunnustusauhinna algatajateks on seitse organisatsiooni: MTÜ Lastekaitse Liit, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, SA Dharma, MTÜ Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond ja õiguskantsleri kantselei.

Tunnustust jagatakse kuues kategoorias: lapse suur tegu, aasta pere, aasta tegu, muutuste looja, elutöö tunnustus ja laste lemmik.

Kandidaate saab esitata 1. maini veebilehel www.oiguskantsler.ee, laureaadid kuulutatakse välja 1. juunil.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!