Võõrkeeleõpetajad maailmakongressil
Kanadas Niagara Fallsis toimus 26.–28. märtsini nüüdis(võõr)keelte õpetajate maailmakongress (World Congress of Modern Languages 2015. Collaborating across Languages and Borders), mille korraldasid rahvusvaheline nüüdis(võõr)keelte õpetajate organisatsioon ning Kanada võõrkeeleõpetajate organisatsioonid.
Kongressil osales enam kui tuhat inimest maailma eri paigust: Kanadast, USA-st, Euroopa riikidest ja Austraaliast. Esinejate hulgas oli mainekaid teadlasi, nagu Brian North, Euroopa keeleõppe raamdokumendis sisalduvate ühtsete keeleoskustasemete peamisi ideolooge.
Osalejatel oli võimalus viia end kurssi uute tehnoloogiate ja uurimisvaldkondadega, tutvuda uute õppematerjalidega, jagada kogemusi, arutleda uute suundumuste ja keelehariduse probleemide üle. Kongressil toimus ümarlaud tehnoloogia rollist keeleõppes, 16 paralleelselt töötanud sektsioonis esitati-kuulati kokku umbes 200 ettekannet, lisaks plenaarettekanded ning 11 näidiskeeletundi.
Ettekannete teemavaldkond oli lai: uued keeleõppe- ja hindamismeetodid, Euroopa keeleõppe raamdokumendi rakendamine õppekavade koostamisel, keel ja kultuur (mitmekeelsus, kultuuriline mitmekesisus, kultuuride erinevused), õppijate motiveerimine ja autonoomia, tehnoloogia ja sotsiaalmeedia roll jne.
Eesti keeleharidust tutvustava ühisettekande „Foreign Language Teaching Policy in Estonia: Advances and Concerns” esitasid Ene Peterson ja Tõnu Tender. Evelin Müüripeal pidas ettekande „Language Education and Education of Language”, mis tutvustas Eesti rahvuskultuuriseltside tegevust ning kultuurielu ja -tegevust.
Kongressil kohtuti kolleegidega üle maailma ning sõlmiti uusi tutvusi.
Eesti võõrkeeleõpetajate liit (EVÕL) võeti rahvusvahelise nüüdis(võõr)keelte õpetajate organisatsiooni liikmeks 2013. aastal. Samal aastal tehti EVÕL-ile ettepanek korraldada 2016. aastal Skandinaavia ja Baltimaade piirkondlik konverents. Võtsime ettepaneku pärast põhjalikku kaalumist vastu: konverents leiab aset järgmise aasta juunis Tallinnas. Kanadas tegutsesime selle nimel, et kavandatava konverentsi ning Eesti vastu huvi tekitada. Tõdesime rõõmuga, et Eesti vastu tuntakse huvi, siia soovitakse tulla. Oma osalemissoovi on kinnitanud FIPLV peasekretär Terry Lamb ning mitmed Kanada, Soome, Rootsi, Islandi ja Austraalia esindajad.