Karl Eduard Söödi lasteluule auhinna saab Contra

22. mai 2015 - Karl Eduard Söödi lasteluule auhinna saab Contra kommenteerimine on välja lülitatud

Contra kirjutatud, Ulla Saare illustreeritud ja Tallinna keskraamatukogu välja antud kooliteemaliste luuletuste raamat „Kõik on kõige targemad”, mis varemgi tunnustust pälvinud, nimetati tänavuseks Karl Eduard Söödi auhinna laureaadiks.

1988. aastal loodud luuleauhinda annavad välja Luunja vallavalitsus ja Luunja keskkool. Auhinnaga tunnustatakse eelmise aasta parima lasteluulekogu autorit ja illustraatorit. Statuudi kohaselt peaks Karl Eduard Söödi lasteluule auhinna laureaadi luulet iseloomustama söödilik loometava kasutada kõlakujundeid, alliteratsiooni, kõlajäljendusi ning kordusi.

Veebruaris valiti teos 25 kauneima Eesti raamatu hulka. Märtsis pälvis raamat Kultuurkapitali aastaauhinna laste- ja noorsookirjanduse kategoorias.

Auhind antakse üle Luunja kultuurikeskuses täna, 22. mail.

Lasteraamatu „Kõik on kõige targemad” said 2014. aastal Tallinna keskraamatukogult kingiks 4746 Tallinnas kooliteed alustanud last. 2007. aastal algatatud raamatute kinkimise projekti mõte on vahendada lastele head eesti lastekirjandust ja kutsuda lapsi raamatukogudesse.