Keelekümblusklasside võistlus Tallinna kunstigümnaasiumis

8. mai 2015 Mari-Liis Sults Tallinna kunstigümnaasiumi õpetaja - Kommenteeri artiklit

28. aprillil toimus Tallinna kunstigümnaasiumis ülelinnaline keelekümblusklasside õpioskuste võistlus „Oskan õppida!”. Võistlus toimus kahes vanusegrupis: 1.–3. ja 4.–6. klass, ning eesmärk oli saada teada, kuidas kümblusklasside lapsed igapäevaolukordades toime tulevad ning probleemidele lahendusi leida oskavad. Tallinnas on 14 keelekümbluskooli ja korraldajatele meeldiva üllatusena osalesid võistlusel kõik kutsutud koolid, kokku 16 viieliikmelist võistkonda.

Võistlusel näitasid kümblusklasside õpilased, et nad saavad hakkama nii eesti-, vene- kui ka ingliskeelsete ülesannetega. Nad kuulasid ja kirjeldasid muusikapala, vaatasid ingliskeelset videot ja lahendasid selle põhjal ülesande. Kõige enam meeldisid õpilastele loodusainete katseülesanded (materjalide tiheduse uurimine ja vee puhastamine) ning videoülesanded. Üllatavalt keeruliseks osutus etteantud juhendi järgi voltimine – voltida tuli kas lihtne paat, keerukam tulp või väga keeruline süda. Kodus pidid meeskonnad ette valmistama oma võistkonda tutvustava plakati koos esitlusega.

Võistluse ajal õpetajatele toimunud seminaril „Õpetamise diferentseerimine keelekümblusklassis” arvati, et niisugused seminarid ja võistlused võiksid tulevikuski jätkuda.

Täname kõiki osalenuid ning kümblusklasside õpetajaid, Tallinna kunstigümnaasiumi keelekümblusmeeskonda, samuti Tallinna haridusametit ja MTÜ-d Pisipesa Mängukool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!