Lasteaia­õpetajale õpetaja palk!

21. mai 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti lasteaednike liit esitab 15. juunil lasteaednike nimel riigikogule kollektiivse pöördumise. Selle eesmärk on ühtne riiklik õpetaja töötasu alammäär kõigile alushariduse pedagoogidele vastavalt atesteerimise tulemustele.

Ettepanek on

  • kehtestada lasteaiaõpetajatele põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatega võrdne riiklik töötasu alammäär üle Eesti;
  • sätestada koolieelsete lasteasutuste rahastamine sarnaselt munitsipaalkoolide rahastamisega;
  • muuta koolieelse lasteasutuse seadust ning viia sellesse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 76 ja § 82-ga analoogilised sätted.

Toetusallkirjade kogumine lasteasutustes on alanud ja kestab 29. maini. Lasteaedadesse on saadetud pöördumise tekst, kuulutus, juhend toetusallkirjade kogumiseks ja toetusallkirjade leht. Nende materjalidega saab tutvuda ka liidu kodulehel www.elal.ee.

Allkirju kogutakse ka 8.–15. juunini Tartus, Põltsamaal, Paides, Viljandis, Pärnus ja Tal­lin­nas toimuvatel avalikel üritustel.

NB! Toetusallkirju kogutakse ainult paberkandjal toetusallkirjade lehele!

Kogutud allkirjad viib Tartust Tallinna õpetajate esindus jalgratastel.

Avalikud allkirjade kogumise/üleandmise aktsioonid toimuvad

  • Tartus, 8. juunil kell 11 Raekoja platsil,
  • Põltsamaal, 9. juunil kell 10.30 Carl Schmidti maja parklas,
  • Paides, 10. juunil kell 11 Paide keskväljakul,
  • Viljandis, 11. juunil kell 11 spordihoone esisel platsil,
  • Pärnus, 12. juunil kell 14 SEB panga esisel platsil,
  • Tallinnas, 15. juunil kell 11 Toompeal.

Täiendavat infot saab ja toetusallkirjade kogumise aktsiooni käiku on võimalik jälgida liidu kodulehel www.elal.ee ning Facebooki lehel „Lasteaiaõpetajale õpetaja palk”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!