Lõimitud mäng teemal „Euroopa Liit“

27. mai 2015 Katre Sisask ja Natalja Toiker NVRK aineühenduste juhendajad - Kommenteeri artiklit

Narva vanalinna riigikoolis toimus traditsiooniliseks saanud ainenädal. Sellel õppeaastal oli meil eesmärgiks püstitatud ainetevaheline lõimimine. Otsustasime liita loodusainete ja eesti keeles õpetatavate ainete nädalad.

See võimaldas meil korraldada lõimitud mängu, kuhu õnnestus siduda üheksa õppeainet: eesti keel, muusikaõpetus, ajalugu, ühiskonnaõpetus, bioloogia,geograafia, käsitöö ja kodundus, kunst, matemaatika. Suureks väljakutseks osutus mängu läbiviimine väljaspool kooli.

Enne kui asusime mängu ette valmistama, tundus mõte üsnagi teostamatu. Töö käigus aga lisandus järjest uusi mõtteid ja ideid. Mängu teemaks valisime Euroopa Liidu. Esmalt loosisid rühmad endale riigi, seejärel panid võistkonnale nime, mis oli seotud valitud riigiga. Matemaatiliste tehete teel värvisid õpilased Euroopa riikide lipud. Järgnev ülesanne tutvustas õpilastele valitud riigi suurkujusid teadusest, kunstist, poliitikast jne. Ülesanne sisaldas tekstide lugemist kuulsustest, misjärel tuli foto juurde nimi kirjutada. Järgnevad küsimuste abil oli õpilastel võimalik näidata oma üldteadmisi Euroopa Liidu riikidest ja nende rahvustoitudest.

Õpilaste sõnul oli mäng nende jaoks kasulik, huvitav ja ka põnev. Nad õpiksid ka edaspidi taolisel viisil. Õpilastele meeldis, et mäng toimus väljaspool klassiruumi ja andis võimaluse õues õppida sama edukalt kui tavalises tunnis. Lapsed märkasid ka seda, et isegi läbi mängu on võimalik uusi fakte koguda ja enda teadmisi täiendada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!