Maailma parim küla kutsub Virumaale

22. mai 2015 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit

Rakvere Teatri sellesuvise suurlavastusega „Maailma parim küla”, mis esietendub 19. juunil, tuleb Rakvere Rahvaaeda küla koos kõigi elanike, laada ja sündmustega.

Lavastus põhineb Arto Paasilinna samanimelisel legendaarsel romaanil, milles mängitakse lahti maailma saatus ja tulevik. Maailm ümberringi läheb hukka, kuid maailma parimas külas ei lõpe toit ega head mõtted ning sinna voorib inimesi nagu Noa laeva. Ja kõik saab alguse sellest, et üks vana ja paadunud kommunist ning kirikupõletaja palub pärast oma surma ehitada üks puukirik ning jätab selleks maha hiiglasliku päranduse. Ei tundu just loogiline ja mõistlik? Ometi on maailma parima küla sünni taga terve mõistus, ellujäämiseks vajalikud põlised oskused ja arvestavad inimsuhted.

Jaanus Rohumaa lavastatud mastaapses komöödias astub üles kogu Rakvere Teatri trupp eesotsas peaosatäitja Üllar Saaremäega, samuti teevad kaasa TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Enne etendusi ja vaheaegadel on avatud laat, kus Rakvere OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) võrgustiku liikmed ja teised laadalised pakuvad kogukondlikku toidukaupa ja käsitööd.

Lisaks „Maailma parimale külale” on mängukavas kaks eelmise aasta menukat suvelavastust: „Üks pealuu Connemaras” Lahemaal Tooma talus ja „Mina olin veel väikene ehk Kuidas võrukaelad vanasti tükka tegid”, mida mängitakse koos ansambliga Kõrsikud Palmse mõisa moonakatemajas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!