Mitu raamatukogu on sessi ajal kauem avatud

18. mai 2015 Mari Klein Õpetajate Leht - Mitu raamatukogu on sessi ajal kauem avatud kommenteerimine on välja lülitatud

Kõrgkoolides alanud eksamisessiooni ajal on mitu raamatukogu avatud tavapärasest kauem. Esmakordselt ajaloos on lähipäevil hilisõhtuti avatud ka Eesti rahvusraamatukogu.

Rahvusraamatukogu pressitalituse teatel on koostöös Tallinna ülikooli üliõpilaskonnaga esmakordselt teoks saava ööraamatukogu käigus rahvusraamatukogu 18.–20. maini avatud kella 10–23.

Ööraamatukogu on mõeldud nii õpilastele, tudengitele kui ka lihtsalt õpihimulistele külastajatele. Avatud on enamik lugemissaale, kojulaenutus, arvutitöökohad ning kasutada saab avariiulite teavikuid.

Kõigil kolmel päeval toimub koolitus, millel õpetatakse kasutama rahvusraamatukogu e-teenuseid ja andmebaase. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine raamatukogu kodulehel. 18. mail kell 16 toimub Tauri Tallermaa mälutreeningu koolitus, sporditreenerid teevad igal õhtul võimlemispause.

Samuti on kahel järgneval nädalal esmaspäevast neljapäevani tavapärasest kolm tundi kauem ehk kella 9–01 avatud Tartu ülikooli raamatukogu, kus on sessi ajal avatud valdavalt kella 17–20 avatud ka lastetuba, kus 2–7-aastaste laste eest hoolitsevad raamatukogu töötajad ja  üliõpilasesinduse liikmed.

TÜ raamatukogus on ööraamatukogu ajal tudengite kasutuses valdkonnasaalide avakogud, grupitööruumid, kojulaenutus, arvutitöökohad, 2. korruse suur saal ja mõnus õpikeskkond. Üliõpilasesindus pakub raamatukogufuajees kohvi, snäkke ja esmaspäeviti ka pannkooke ning korraldab teisipäeviti raamatukogus jooga- ja tantsutunde. Näha saab improteatrit, kosutada end tervisenurgas ning maitsta teesid, mille on välja pannud rohuteaduste selts. Raamatukogu teisel korrusel abistab üliõpilasi akadeemilise väljendusoskuse keskus, kes avab spetsiaalse seina, millel oma tundeid väljendada saab.

Juba alates 11. maist kuni 28. maini on esmaspäevast neljapäevani pikemalt ehk kella 21-ni avatud ka Tallinna tehnikaülikooli raamatukogu ning juba 27. aprillist kuni 28. maini samuti esmaspäevast neljapäevani kella 19–22 on TLÜ akadeemilises raamatukogus avatud tudengite õhtusaal.