Muuseumiööl kuuleb ohtralt muusikat

14. mai 2015 - Kommenteeri artiklit

16. mail peetakse ka Eestis iga-aastast rahvusvahelist muuseumiööd, mis tänavu kannab pealkirja „Öös on muusikat”. Valdavalt kella 18–23 on tasuta avatud 155 mäluasutust ja näitusepaika, kus toimuvad õpitoad, kontserdid, eriprogrammid, otsimismängud; avatud on meisterdamisnurgad ja kohvikud.

Näiteks lastekirjanduse keskuses avatakse kell 18 kaks Nukitsa rahapajarada, mis juhatavad osalejaid otsimismängu kaudu välisuksest kuni pööninguni. Üks rada nõuab pliiatsit ja tähtede tundmist, teine nutitelefoni. Mõlema raja varanduseks on uued teadmised kirjanike, illustraatorite või lasteraamatute kohta. Kell 18, 19 ja 20 toimuvad eelregistreerumisega ekskursioonid hoidlatesse, kus saab näha haruldusi.

Kalamaja lastemuuseumis näeb haruldast mängutoosi, saab valmistada pille, otsida laste- ja laulda unelaule. Kadriorus Tammsaare muuseumis ootab otsimismäng ja arvutiviktoriin, kell 18 algab miniturniir „Helisev muusika” lastele ja kell 19 Jaak Valge loeng „Võõrandumine. Vares-Barbaruse juhtum”. Avatud on terrassikohvik. Otsimismäng, kuraatoriekskursioon ja tegevuskaardid ootavad külalisi kella 18-st ka Vilde muuseumis. Samuti saab otsida ja meisterdada arhitektuurimuuseumis.

Maarjamäel ajaloomuuseumis peetakse kell 19 filmimuusika teemal mälumängu, kella 20–21 näeb maailmakuulsat tummfilmi „Reis kuule” ning kell 21 algab vaikne disko. Lossi tallihoones saab endale meisterdada muusikalise taumatroobi. Suurgildi hoones näeb haruldusi ja kuuleb klaverikontserti. Adamson-Ericu muuseumis ootavad külastajaid kitarrikontserdid ja varjuteater, Kumu hariduskeskuses on lastele avatud kõlatöötuba, tarbekunsti- ja disainimuuseumis saab luua mustreid ja märke, teatri- ja muusikamuuseumis algab kell 22 välikino, vabaõhumuuseumis esinevad koorid, okupatsioonimuuseumis on videodisko ja filmiõhtu, loomaaia keskkonnahariduskeskuses saab teha katseid, TTÜ muuseumis vaadata tähti ja kuulda laulmas roboteid.

See kõik on vaid Tallinna-keskne murdosa tol õhtul toimuvast. Ohtralt põnevat leiab nii Tartu, Pärnu, Harju- kui ka Hiiumaa muuseumidest ning mujalt üle kogu Eesti, olgu see kivipill Porkuni paemuuseumis, rattakellamuusika maanteemuuseumis või Eestis esmakordselt näidatav film Iloni Imedemaal.

Täpse kava muuseumiöö sündmustest leiab veebilehelt http://programm.muuseumioo.ee/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!