Parimad sekretärid õpivad Tallinna majanduskoolis

11. mai 2015 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 8. mail võtsid Lääne-Viru rakenduskõrgkoolis võistlusel „Tippsekretär 2015” mõõtu sekretäritöö õpilased üle Eesti. Parimaks tunnistati Tallinna majanduskooli teise kursuse õpilane Tairi Rohtsalu, kellele järgnesid sama kooli õpilased Eve Kaldmäe ja Maria-Birgitta Hallaste.

Võitja Tairi Rohtsalu sõnul andis võistlus palju enesekindlust. „Tulevikus on mul kindlasti lihtsam tööle kandideerida, kui mul on lisada lõputunnistusele esikoha diplom,” ütles ta. Rohtsalu sõnul sai erialavalikul otsustavaks soov töötada dokumentidega ning võimalus olla igapäevaselt aktiivne ja avatud suhtleja: „Kutseõppes on kõige olulisem praktika, mis mulle väga sobib. Praktikal olen saanud oma esimesed töökogemused ning palju juurde õppinud.”

Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orvet, kes oli võistluse žüriis 18. korda, leidis, et Eesti sekretäride tase tõuseb iga aastaga ning noorte ettevalmistus kutseõppes on väga hea. „Tänavu üllatas žüriid riigikeele oskuse märgatav paranemine, kuid peamiseks kitsaskohaks oli esinemisjulguse nappus,” lisas Orvet. Tema sõnul võiks tulevikus rohkem tähelepanu pöörata avaliku esinemise õpetamisele.

Võistlejad pidid näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles, avalikus esinemises ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises. Võistlustel võtsid mõõtu 24 kutseõppurit Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist, Pärnumaa kutsehariduskeskusest, Tartu kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru rakenduskõrgkoolist ja Tallinna majanduskoolist.

Võistlust korraldas SA Innove koostöös Lääne-Viru rakenduskõrgkooli ja Eesti Juhi Abi Ühinguga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!