Rõõmsaist lauludest tulvil on suu kevadkuul…

18. mai 2015 Tallinna Linnupesa lasteaia pere - Kommenteeri artiklit

7. mail, kaunil päikeselisel kevadpäeval, toimus Tallinna Linnupesa lasteaias esmakordselt ülemajaline „Avatud akende kontsert”. Vastupidiselt tavapärastele kevadkontsertidele toimus pidu seekord nii õues kui ka toas. Tore oli vaadata, kuidas vanemad lasteaia õuealale kogunesid, korvikesest endale kontserdi kava võtsid ja põnevusega ootama jäid.

„Avatud akende kontserdil” esinesid Linnupesa lasteaia lapsed sõimest koolieelikuteni. Lapsed esinesid emade- ning kevadeteemaliste lauludega lasteaia esimeste korruste avatud akendel, seistes akna taga toolidel kahes reas. Emad ja isad ning teised külalised vaatasid kontserti aga õuest. Lastelt nõudis selline kontsert suuremat pingutust, kuna oli vaja laulda piisavalt kõva häälega, et laul ikka õues iga kuulajani jõuaks. Laste ülesandeks erinevalt tavakontsertidest oli laulda suuremale publikule. Veel tuli lastel jälgida laulu alguse märguannet õuest, mille andis kontserdi giid. Vahva oli see, et igal aknal, kus lapsed laulsid, oli ka lipuke selle rühma nimega, et kõik teaksid, kust väikesed esinejad „pesitsevad”. Lapsevanemad kiitsid nii ürituse uudsust ja originaalsust kui ka seda, et tavapärasele palavas saalis istumisele vahelduseks sai kontserti kuulata värskes õhus. Kõikidel oli piisavalt ruumi ja kõiki lapsi oli näha. Lapsevanemad said kuulda peale oma lapse rühma laulude ka teiste rühmade esitusi, seega said nad hea ülevaate lasteaias toimuvast muusikategevusest.

Õues olid kontserdi giidideks direktor Karin ja õppealajuhataja Anu, kes juhatasid lapsevanemaid ühe akna juurest teise juurde. Liikudes tutvustati lasteaia õueala ja õpperaja vaatluspunkte. Lasteaia muusikaõpetajad said samal ajal toas läbi teha lühikese maraton-takistusraja, et jõuda süntesaatori ning makkidega ühest rühmast teise selleks ajaks, kui järgmise rühma lapsed esinema hakkavad. Koostööd tehti ka lasteaia kõrval asuva kortermaja töömeestega, kes lubasid fassaaditööd lõpetada täpselt kontserdi algusajaks, et midagi laste esinemisest kaotsi ei läheks. Kontsert õnnestus, vanemad elasid laste esinemistele aktiivselt kaasa. Nõuti isegi lisapala, mille esitasid kontserdi lõpetajad Päikesekiire rühmast. Kontserdi lõpetuseks lauldi kõik koos ühislaul.

Peale õuepidu suundus iga rühm oma rühmaruumi emadepäevapidu jätkama. Tegemist oli teistmoodi ja vaheldusrikka üritusega, mis nõudis õpetajate omavahelist head koostööd ning läbimõtlemist. Suure tänu teenisid ära nii kontserdi organisaatorid, lapsed, vanemad kui ka eelkõige ikka toreda idee pakkuja – Pääsupoegade rühma õpetaja Maris.

Avatud akende kontsert sai väga positiivse tagasiside ja suure tunnustuse, seetõttu võiks sellest saada lasteaia traditsiooniline kevadine üritus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!