Sadakond Pärnu mudilast lustis koos Sipsikuga

7. mai 2015 Kristiina Kunto, Kristi Virula Pärnu lasteaed Mai eripedagoogid - Kommenteeri artiklit

Tänavu olid Pärnu linna lasteaedade erirühmade sportlikul mängupäeval mudilased kutsutud Anu sünnipäevale Sipsikuga lustima. Lapsi osales nii linnast kui maakonnast. Esindatud olid tasandusrühmad Tammsaare, Raeküla, Pöialpoisi ja Sindi lasteaiast, silmaravirühmad Mai lasteaiast, arendusrühm Pillerpalli lasteaiast ning Pärnu toimetulekukooli noorem aste.

Iga-aastane, seekord juba kuuendat korda toimuv tervistedendav sündmus motoga „Mängides liikuma” sai teoks tänu Pärnu linna lasteaedade tervise-edenduse ja eriõpetuse aineühenduste juhtide Ly Akenpärgi ja Virve Langi eestvedamisele ning linnavalitsuse ja spordihalli toetusele. Tervitussõnad kogunenutele lausus abilinnapea Jane Mets.

Erirühmade spordipäevad on temaatilised. Esimesel, 2009. aastal juhtis päeva koeratüdruk Lotte. Teisel korral sõitsid lapsed Piilupardi rongiga reisile. Kolmandal aastal naerutasid lapsi klounid. 2012. aasta pidu „Päike, õhk ja vesi – need me sõbrad kolmekesi” oli pühendatud Pärnu kuurordi 175. aasta juubelile. Mullune mängupidu peeti koos karupoeg Puhhi ja sõpradega Saja Aakri Metsa teemal.

Sellel aastal oli iga rühm tutvunud Eno Raua raamatuga „Sipsik” ning kaasa võtnud oma maskoti.

Sportliku peo alguses avasid raamatutegelased Anu, Mart ja vanaema suure kingipaki, millest tuli välja Anu armsaim sünnipäevakingitus – riidest nukk, kel elu sees ning kes laulis ja mängis lastega. Ühises mänguringis said lapsed kallistada ja hüpitada kõiki kaasavõetud väikeseid Sipsikuid. Silme eest võttis kirjuks! Lastele seltsiks ja abiks olid nii õpetajad kui ka lapsevanemad. Gruppide eristamiseks olid lastel seljas värvilised lasteaia tunnusmärgiga särgid.

Putukate tants

Putukate tants

Pärast ühiseid laule ja tantse ootas spordihalli suures saalis lapsi 10 tegevuskohta. Sõber Sipsikuga said osavõtjad seigelda mitmetest juttudest tuttavates paikades. Neid aitas tegevustes orienteerumisel hiljem täringumänguna kasutatav plaan.

Lastele oli erinevaid ülesandeid. Tundes mere kutset, aerutasid nad koos Sipsikuga patjadel kätega hoogu lükates. Merehätta sattunud Sipsikule visati päästvaid rõngaid ning lõpuks riputati märjaks saanud kaltsunukk koos rätikutega nöörile kuivama. Sipsiku taksosõidul täitsid lapsed erinevaid liikumis- ja tähelepanuülesandeid, jälgides valgusfoori tulesid. Tasakaalurajal kujutasid mudilased ette kõndi ohtlikul katuseserval. Langevat Sipsikut püüdsid lapsed pingule tõmmatud langevarjule. Samuti aitasid nad nukul võidelda kärbsepiitsaga ümmarguste palliherilaste vastu. Veel sai koos Sipsikuga hüpata batuudil ning võtta ette reisi Kuule. Kohvikus said lapsed mekkida tervislikku vahepala ning esinemisjulguse proovile panna mänguteleviisoris luuletust lugedes.

Sportlik sündmus lõppes lõbusa putukate tantsu ning osalejatele ja organiseerijatele maitsvate auhindade jagamisega.

Kõik sportimisest rammestunud mudilased said külastada spordihalli teisel korrusel esitatud lastetööde näitust „Mäng on väikese lapse rõõm”. Linnaelanikud saavad nimetatud väljapanekut uudistada maikuu keskpaigani.

Sipsik kõnnib katusel

Sipsik kõnnib katusel

Mängupäeva üldisemaks eesmärgiks on:

  • Luua erivajadustega lastele teistega võrdsed võimalused liikumisharjumuste kujundamiseks.
  • Suurendada erivajadusega lastes huvi liikumise ja tervisespordi vastu, arvestades erirühma laste iseärasusi. Tegevused on mitmekülgsed, jõukohased ja pakuvad igale väikesele osalejale kaasalöömislusti.
  • Anda võimalus kohtuda Pärnu linna ja maakonna erirühmade lastel ja töötajatel ning üheskoos saada rõõmu liikumisest Pärnu spordihallis.
  • Jagada üldsusele teavet erirühmade olemasolust Pärnu linna ja maakonna lasteaedades.

Kuna sportlik mängupäev on ainuke kogu linna erirühmade laste ühine pidu, siis ootame pikisilmi järgmise aasta aprillikuud, et taas kohtuda huvitavate tegelastega ning saada osa põnevatest tegevustest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!