Teisipäeval toimub vabariiklik inimeseõpetuse olümpiaad

11. mai 2015 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 12. mail kella 12–15.30 osaleb 80 õpilast Tallinnas Hiiul Tervise arengu instituudis (TAI) inimeseõpetuse olümpiaadi lõppvoorul, mille avab sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Vabariiklikku vooru on kutsutud 5.–8. klassi õpilased, kelle tulemused osutusid parimateks aprillis toimunud piirkonnavoorus, kus osales 1155 õpilast.

Kohapeal tuleb lahendada ülesandeid nii individuaalselt kui ka grupitööna. Õpilased panevad oma teadmised proovile näiteks tervisliku toitumise, esmaabi, kehalise aktiivsuse, murdeea muutuste ja probleemide eduka lahendamises. Olümpiaadi aluseks on põhikooli riiklikus õppekavas olevad inimeseõpetuse õpitulemused.

Inimeseõpetuse Ühingu esinaise Margit Kagadze sõnul annab vabariiklik olümpiaad põhikooli õpilastele võimaluse võrrelda enda teadmisi ja oskusi inimeseõpetuses. „Olümpiaadi korraldamisega edendatakse väga erinevate üldpädevuste, nagu väärtus-, suhtlus-, enesemääratlus- ja sotsiaalne pädevus õpetamist üldhariduskoolides, ning tunnustatakse tublimaid õpilasi ja õpetajaid,” lausus Kagadze.

Inimeseõpetus on alates 1996. aastast kõikides kooliastmetes eraldiseisev õppeaine, mille üldeesmärk on toetada õpilase kujunemist sotsiaalselt küpseks ja teovõimeliseks isiksuseks.

Olümpiaadi korraldab Inimeseõpetuse Ühing koostöös TAI ja Tartu ülikooli teaduskooliga, toetab haridus- ja teadusministeerium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!