Tulge Pokumaale!

22. mai 2015 Airi Hallik-Konnula Pokumaa SA tegevjuht - Kommenteeri artiklit

Põlva- ja Võrumaa piiril asuvas Pokumaa teemapargis saab tutvuda põneva ja sopilise Pokukoja ja selle väljamõtleja Edgar Valteri muinasjutumaailmaga ning meisterdada endale mälestuseks poku või vahva iluasja. Paarsada meetrit Pokukojast eemal metsa sees asub maagiline Padasoomäe talu – pokude sõbra Puuko kodu. Edgar Valteri joonistatud piltidega taimeõpperadadel või matkamängurajal saab käia nii omal käel kui ka giidiga. Eraldi keskkonnaharidusega seotud programmid on „Saame pokudega sõbraks” ja „Õuesõppemängud talumaastikul”.

Lapsed tohivad õues ringi joosta, hõisata, ise ELU avastada ja loovalt mõtelda. Abiks nende suurte avastuste tegemisel on nii Edgar Valteri looming, loodusest leitavad taimed ja elusolendid kui ka koduloomad. Oleme kogenud, et eriti tavapärasemast pisut elavamad lapsed ja noorukid leiavad looduse ja aktiivse tegevuse keskel oma energiale positiivset rakendust.

Järjest enam paneme Pokumaal rõhku elavale pärimuskultuurile. Eesmärk on teha kõike vajaduspõhiselt ja kohalikest oludest lähtuvalt. Kui köögis on vaja maitserohelist, siis külvame selle ise, kui mängupokudele on vaja lõngajuukseid, siis värvime need taimedega kohapeal, kui vajame korvikest või pesupali, siis otsime meistri, kes selle valmis teeb. Nii ongi meil sel suvel jaanipäevast augusti keskpaigani neljapäevast kuni pühapäevani Padasoomäe aida juures puutöömeister, kes oskab painutada nii hobulookasid kui ka vakkasid ja sõelu. Kaelkookudest rääkimata.

Koolile või laagrirühmale, kes soovib rahvakultuuri õpet mõne tege­vusega elavdada, on meil välja pakkuda suitsusaunaprogramm koos paljude asjakohaste tegevustega (kestab kokku 6–7 tundi) ja kamateo õpituba, mille käigus õpitakse tundma põhilisi teraviljasid ja toidupärimust. Katsetamisel-arendamisel on hobumetsandus ja üldse püsimetsa hoidmise-hooldamise mudel, milles ka lapsed saaksid kaasa lüüa.

Sel kevadel sai Pokumaa Põlvamaa Rohelisema märgi tiitli. See tähendab, et pakume võimalikult palju kohapeal väljamõeldud/valmistehtud ideid ja asju, kasutame looduslikke materjale ja oleme oma tegemistes keskkonnasõbralikud.

Pokumaa on avatud mais nädalavahetusel kl 11–17 ning alates juunist teisipäevast pühapäevani kl 11–18.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!