1800 õpilast sai teadmisi alkoholi mõjust elule ja valikutele

26. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

Maikuus esmakordselt toimunud alkoholisõltumatuse nädala käigus said vabatahtlike külalisõpetajate toel temaatilisi teadmisi enam kui 1800 õpilast. Kuu pikkuseks paisunud nädalal osales õpetajana 110 inimest eri elualalt – mesinikest riigiametnikeni –, kes andsid pärast neljatunnist koolitusseminari kokku 93 tundi üheksa maakonna 38 koolis.

Nädala eesmärk oli anda noortele suurem iseotsustamine ja vabadus oma elu puudutavate oluliste valikute tegemiseks, panustades noorte teadlikkuse tõstmisse. Teismeeas on piiride kompamine ja riskide võtmine normaalne; kuidas aga teha seda nii, et selle käigus ei kahjustaks noored oma mõtlemise ja enesejuhtimise võimet? Et aju areneb välja kahekümnendate eluaastate alguseks, on mõistlik lükata otsus alkoholitarbimise kohta edasi täiskasvanuikka, põhjendasid korraldajad.

Terve Eesti SA asutaja Riina Raudne oli tulemusega väga rahul: „Nii aktiivset osalust poleks me osanud uneski näha ja see on meile tagasisideks, et tegutseme oluliste teemadega.”

„Tagasi kooli” algatuse eestvedaja Teibi Torm pidas eriliseks projekti juures tekkinud ühist teadmisteruumi ja kogukonnatunnet. „Esiteks oleme saanud rikkamaks paljude inimeste võrra, kes oskavad kirjeldada seoseid alkoholi, noorte aju arengu ja 21. sajandil edukaks toimimiseks vajalike oskuste vahel. Teiseks on näha ja tunda, et seda tähtsat teadmist kavatsetakse levitada ka järgmisel õppeaastal.”

Juba sügisel toimuvad alkoholisõltumatuse teemalised lisakoolitused uutele huvilistele ning tundide andmist jätkavad ka juba koolitatud külalisõpetajad.

Alkoholisõltumatuse nädalat vedasid Terve Eesti SA ja „Tagasi kooli” ning toetasid sotsiaalministeerium ja Norra.

Lisainfot ja osalejate muljeid leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!