Balti riigid edendavad ühiselt õpipoisiõpet

26. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti, Läti ja Leedu sõlmisid esmaspäeval ühiste kavatsuste protokolli, mis näeb Euroopa Liidu Erasmus+ programmi alusel ette koostöö töökohapõhise ehk õpipoisiõppe edendamisel, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus. 

„Eesti ja Läti on juba alustanud koostööd kutsehariduse alal, Valgamaa kutseõppekeskuses on loodud õppimisvõimalused Läti noortele. Nüüd oleme koostööd laiendamas, enam ei piirdu see ainult ühe kooliga ning meiega ühineb ka Leedu,” ütles protokolli allkirjastanud haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets.

Kolm riiki leppisid kokku, et jagavad edaspidi kogemusi ja parimaid praktikaid õpipoisiõppe korraldamises, vahetavad õpipoisiõppes osalevaid õpilasi ja õppejõude ning soodustavad riikidevahelist koostööd nii koolide kui ka regionaalsel tasandil.

Kokkulepe peaks edendama õpipoisiõpet ning kutseharidust kõigis kolmes riigis, elavdama kutsehariduskoostööd kolme riigi vahel nii koolide, regioonide kui ka ministeeriumide tasemel.

Ühiste kavatsuste protokoll allkirjastati Euroopa Liidu riikide haridusministrite kohtumisel, kus sai heakskiidu kommünikee, mis paneb paika Euroopa ühenduse kutsehariduse eesmärgid järgmiseks viieks aastaks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!