EHL: Lasteaiaõpetaja ON õpetaja

8. juuni 2015 - 1 Kommentaar

Eesti Haridustöötajate Liit saatis esmaspäeval liidu avaliku kirja, millega kinnitab, et  kõiki õpetajaid väärtustada ja võrdselt kohelda ka töötasu alammäära osas ja mitte jätta ühte osa õpetajatest – lasteaiaõpetajaid vaeslapse ossa.

Liidu juhatuse esimehe Reemo Voltri allkirja kandev kiri nendib, et EHL kui Eesti kõigi õpetajate esindusorganisatsioon on aastaid tegelenud kõigi õpetajate töötasu probleemidega, sealhulgas loomulikult ka lasteaiaõpetajate töötasu temaatikaga.

„Eesti Haridustöötajate Liit on pidevalt tegutsenud selles suunas ning igal aastal läbirääkimistel õpetajate töötasu üleriigiliste alammäärade kehtestamiseks tõstatanunud ka lasteaiaõpetajate töötasu küsimuse. Ka streikide ajal nõuti, et kehtestataks lasteaia õpetajate töötasule üleriigiline alammäär sarnaselt üldhariduskoolide õpetajatega. EHL on töötasude osas  alati rõhutanud vastuolu, et kuigi lasteaiaõpetajatele on kehtestatud üleriigiliselt ühtsed kvalifikatsiooninõuded, on samas töötasud Eesti eri paigus väga erinevad, kuna lasteaiaõpetaja töötasu tuleb ainult kohalikust eelarvest. Liidu pingutuste tulemusena on mõnes kohalikus omavalitsuses siiski saavutatud lasteaiaõpetajatele üldhariduskooliõpetajatega võrdne töötasu alammäär, kuid kahjuks mitte üleriigiliselt,” seisab kirjas.

22. mail saatis liit valitsusele ja kohalike omavalitsusliitude üleriigilistele esindustele (Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit) järjekordse alustada läbirääkimisi põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajate töötasu alammäära kehtestamiseks 2016. aastaks, kus EHL kavatseb järjekordselt tõstatada ka lasteaiaõpetajate töötasu alammäärade kehtestamise teema.

„Meil on hea meel tõdeda, et lisaks meie aastatepikkusele tööle selles vallas on sel kevadel-suvel samasisulist aktsiooni läbi viimas ka Eesti Lasteaednike Liit, kes kogub üle Eesti allkirju, et viia need riigikokku algatamaks vastavad seadusemuudatused väärtustamaks meie hariduse tugitalasid – lasteaiaõpetajaid. Me kõik teame, et meie põhikoolilõpetajad on rahvusvahelises võrdluses maailma tipus PISA võrdlustabeli alusel. See on võimalik ainult tänu meie lasteaiaõpetajate ja algklassi- ning põhikooliõpetajate edukale tööle. Lasteaiaõpetaja ON õpetaja!” teatas liit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “EHL: Lasteaiaõpetaja ON õpetaja”

  1. Laane ütleb:

    Lasteaia õpetaja on õpetaja suure tähendusega,sest lisaks kasvatuslikele eesmärkidele suunab ta lapsi tegevustele keeles-kõnes,kunstis,matemaatikas,õpetab lugema-kirjutama ja orienteeruma keskkonnas. Korraldab igapäevaseid lastetööde näitusi kleepetöös,voolimisel, meisterdamisel,maalimisel ja joonistamisel. Hommikuti võtab vastu lapsi lahke naeratusega soovides vanematele ilusat päevajätku ja õhtuti annab ülevaate vanemale lapse päevast lasteaias toimunust.Kõike seda tuleb teha mängleva kerguse ja hea tooniga.Enamus entusiasmist saavutatakse õpetaja missioonitundest,sest reaalelus pole see kellelegi nähtav ning seda ei saa mõõta ei kg,km ega tundides. Laste peod, näidendid,luuletuste hommikud,kalendritähtpäevade tähistamised,õppekäigud,teatrikülastused,piknikud,spordipäevad ja lõpupeod teeb kõik lasteaia õpetaja oma vabast ajast ja oma isikliku elu arvelt. Kuidas teda väärtustada?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!