Järgmine õppeaasta toob põneva loovtööprojekti „Kooliruum 2015”

5. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

„Kooliruum 2015” on üle-eestiline uurimuslik ja mänguline loovtööprojekt ning pilootkonkurss, mille käigus kasutavad õpilased teaduse ja disaini meetodeid, et uurida, milline on tänane kool, ja luua visioon uuest koolist.

Õpilase jaoks on „Kooli­ruum 2015” loovtöö, mille jooksul tuleb kasutada loodus- ja sotsiaalteaduslikke uurimismeetodeid ning disainile ja arhitektuurile iseloomulikke lähenemisviise (ingl design thinking), et analüüsida oma kooli ning jõuda disainiprotsessi abil ettepanekuni uuest kooliruumist. Õpilane asub nii teadlase rolli, kelle ülesanne on selgitada välja koolikeskkonna eripära ja selle kasutamine ning nende omavahelised suhted, kui ka arhitekti rolli, kes töötab välja ruumilise idee. Projekti lõpus valmib visioon uuest kooliruumist. Töö tulemusi esitlevad kõik konkursil osalenud koolid koos avalikul sündmusel ning parimad tööd saavad autasud.

Konkurss kestab sügisesest koolivaheajast kevadiseni. Kon­kursil osalemiseks esitleb kool projekti õpilastele ning huvitatutest moodustatakse rühm, keda asub vastavalt projekti käsiraamatule juhendama kooli valitud õpetaja. Õpilas(t)e projektis osalemist on koolil võimalik arvestada riiklikus õppekavas ette nähtud loovtööna. Täpsem info avaldatakse augustis ja septembris. Soovi korral saab info otse meiliaadressile – selleks saada aadress projektimeeskonnale aadressil kadri@arhitektuurikool.ee.

Konkurssi „Kooliruum 2015” korraldavad Arhitektuurikool ja Tallinna ülikooli haridustehnoloogia keskus, toetavad haridus- ja teadusministeerium ning SA Eesti Teadusagentuur.

Vaata ka www.arhitektuurikool.ee/konkurss.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!