„Kiusamisest vabaks!” metoodika on jõudnud 81 kooli

11. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

Eelmisel nädalal toimusid Tallinnas, Paides ja Pärnus lastekaitse liidu projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” uute liituvate koolide kolm viimast põhikoolitust. Peale koolitusi on liitunud metoodikaga 81 kooli, mis loob kokku ligi 6000 lapsele võimaluse kiusamist ennetavast metoodikast iga päev osa saada, teatas projekti „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” juht Liivia Tuvike.

Seni oli „Kiusamisest vabaks!” metoodika vaid 25 pilootkoolis üle Eesti, kuid kevadel ja suvel toimuvate koolitustega kaasati projekti veel 56 kooli, kes hakkavad metoodikat rakendama alates 2015. aasta sügisest. Samuti on metoodikaga liitunud 2/3 Eesti lasteaedadest.

Laagri kooli õpetaja Sigrit Nigu­las leiab, et „Kiusamisest vabaks!” metoodika elluviimiseks peab õpetaja leidma eelkõige endas motivatsiooni, sest õpetaja panuseta midagi muutuma ei hakka. „Väärtused on jõud, mis paneb inimesi tegutsema, mistõttu on oluline, et selle olemust mõistaks nii õpetaja kui ka õpilane. Kui põhiväärtused on paigas ning neid ka rakendatakse, tekib keskkond, kus on kõigil mõnus tegutseda,” kirjeldab Nigulas väärtustele põhineva programmi olulisust.

Nigulas lisab, et tema jaoks on kõige suuremaks innustuseks metoodika rakendamisel laste säravad silmad, sest just lapsed on need, kes ootavad alati huviga, mida uut on Sõber Karul neile õpetada.

Projekt „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” on rahastatud Euroopa majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored” avatud taotlusvoorust „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis”.

Programmi viivad üheskoos ellu haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksus on Eesti noorsootöö keskus ning partner Norra kohalike omavalitsuste ja regionaalsete omavalitsuste liit. Eestis on projekti eestvedajaks MTÜ Lastekaitse Liit.

Lisainfot leiab veebilehelt www.kiusamisestvabaks.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!