Lastekaitsepäeval tunnustati kiusamise vastu võidelnud õpilast

1. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

Õiguskantsleri büroos anti lastekaitsepäeval üle tunnustusi neile, kes on uute algatuste või pikemaajalise tegevusega panustanud laste heaolusse. Tunnustuse Lapse suur tegu” pälvis tunnustusüritusel „Lastega ja lastele Tartu Raatuse gümnaasiumi 9.b klassi õpilane Annabel Talts (pildil), kes algatas oma koolis projekti Kõik kiusamise vastu.

Õiguskantsleri büroo teatel tutvustas Annabel koos kaasõpilastega klassides kiusamise olemust ja tagajärgi ning viis läbi meeskonnamänge ühtsustunde suurendamiseks igas klassis ja kogu koolis. Üle-kooliline meeskonnamängude päev julgustas klasse omavahel rohkem suhtlema. Annabeli sõnul on selle projekti läbiviimine ja sellega kaasnev koostöö õpilasi muutnud: „Nende suhtumine ja arusaamad on paremad. Austust klassikaaslaste vastu on rohkem ja hoiakud teised.” Kooli huvijuht on teda iseloomustanud kui hästi sõbralikku, heatahtlikku, avatud, oma arvamustes julget ja ettevõtlikku noort inimest, keda näeb tihti nooremate, algklassiõpilaste, seltsis.

Teiste tunnustuste seas pälvisid elutööpreemia ja tiitli „Laste ja noorte lemmik” doktor Adik Levin; tiitli „Muutuste looja” Pärnus asendusperede otsmisele pühendunud lastekaitsespetsialist Irene Peterson; tiitli „Aasta pere” Tapalt pärit perekond Kivisild; tiitli „Aasta tegu” MTÜ Peaasjad, kes on panustanud palju laste ja noorte vaimset tervist puudutava info kättesaadavamaks muutmisele ning vaimse tervise probleemidega seotud häbimärgistamise vähendamisele. Eripreemia pälvis armastatud kunstnik Ilon Wikland, kelle looming on mõjutanud ja rõõmustanud terveid põlvkondi.

Auhinnad andsid üle õiguskantsler Ülle Madise ja sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

„Eestis on rõõmustavalt palju neid, kes teevad laste ja noorte heaks märksa rohkem kui neilt oodatakse või nõutakse. Paraku jäävad need inimesed tihti laiemale üldsusele tundmatuks. Täna saame laste ja noorte heale käekäigule pühendunud inimesi eriliselt esile tõsta,” sõnas õiguskantsler Ülle Madise.

Tunnustusauhinna „Lastega ja lastele” algatajateks on seitse laste huvide eest seisvat organisatsiooni: Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, SA Dharma ja Õiguskantsleri Kantselei.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!