Ministeerium tutvustab uut täiskasvanute koolitamise seadust

3. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 5. juunil tutvustatakse Tartus haridus- ja teadusministeeriumi Peeter Põllu saalis toimuval teabepäeval, milliseid muudatusi toob kaasa uus täiskasvanute koolituse seadus.

„Meie peamine eesmärk on muuta koolitusturg läbipaistvamaks ja pakkuda paremaid võimalusi teadmiste omandamiseks kogu elu vältel,” ütles teabepäeva korraldaja Terje Haidak.

Täiskasvanute koolituse tegevuslubade süsteem korraldatakse ümber ja tegevusloa taotlemise kohustus jäetakse ainult koolitusele, mille läbiviimiseks on seatud kõrgendatud nõuded: autokoolid, turvatöötajate ja vedurijuhtide koolitus ning eesti keele tasemeeksami koolitus. Ülejäänud täienduskoolituste läbiviimiseks tegevusluba ei nõuta. Kui aga koolitaja soovib täiendavaid eeliseid – õppepuhkuse andmine õppijale, koolituskuludelt tulumaksu tagastamine õppijale –, peab ta esitama majandustegevusteate ning kinnitama seeläbi seatud nõuete täitmist.

Selleks, et täienduskoolitused oleks kvaliteetsed, seatakse nõuded õppekavale ja tunnistustele. Koolituse sisu peab peegeldama õppijale, millised on koolituse eduka läbimise korral tema uued teadmised ja oskused ning saadav tunnistus andma teavet, mida inimene teab ja oskab.

Koolitusturul valikutegemise hõlbustamiseks peavad koolitusasutused esitama oma veebilehel info koolituste, koolitajate, õppekavade ja õppekorralduse kohta.

Kõrghariduses osakoormusega õppijatele antakse võimalus võtta õppelaenu ning võimaldatakse ravikindlustust kõigile põhihariduse ja üldkeskhariduse omandajatele sõltumata vanusest.

Üleminekuaeg uuele korrale on üks aasta, senised tööalase või vabaharidusliku koolituse korraldamiseks väljastatud koolitus- ja tegevusload kehtivad 30. juunini 2016.

Lisainfot leiab veebilehelt https://www.hm.ee/et/teabepaevad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!