Tartu ülikool hakkab maksma stipendiumi värsketele matemaatikaõpetajatele

19. juuni 2015 - 1 Kommentaar

Tartu ülikool hakkab kaheksat tulevast matemaatika-informaatikaõpetajat toetama 3000 euro suuruse stipendiumiga õppeaastas ning 200 euroga kuus ka esimesel tööaastal pärast lõpetamist, kui asutakse erialasele tööle.

Stipendium on loodud matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekava üliõpilastele, et toetada tulevaste õpetajate pühendumist õppetööle.

„Loodud stipendium võiks tulevasele magistritaseme üliõpilaskandidaadile eriala õppimise veelgi atraktiivsemaks muuta, sest võrreldes varasemaga oleme stipendiumi mahtu suurendanud ning maksame seda iga kuu kogu nominaalse õppeperioodi jooksul. Erakordne on esimesel erialasel tööaastal makstav jätkustipendium, millega soovime anda tulevasele õpetajale lisamotivatsiooni suunduda pärast õpinguid just erialasele tööle,” ütles Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik.

Tartu ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna dekaani Tõnu Kollo sõnul on teaduskonna eesmärk koolitada kaasaegsete aineteadmiste ja oskustega uue põlvkonna õpetajaid, kes pärast edukaid õpinguid oma teadmisi ja uuenduslikke õppemeetodeid koolides jagavad.

„Ülikoolis õpetajakoolituse läbinud noored on need, kellel on võimalus mõjutada kooliõpilaste väärtushinnanguid ja luua seeläbi Eesti tulevikku. Kui vaadata ainuüksi pealetulevaid start-up-ettevõtteid, siis loogilise mõtlemise, laia silmaringi ja reaalteaduste taustaga, mida toetab ka matemaatika-informaatika õpe, teeb Eestis palju ära. Seepärast on oluline, et õpetaja elukutse, sh matemaatika- ja informaatikaõpetaja erialal, oleks jätkusuutlik,” tõdes Kollo.

Stipendiumi loojad on Tartu ülikooli sihtasutus ja matemaatika-informaatikateaduskond ning rahastajad Tartu ülikooli fond Kanadas ja matemaatika-informaatikateaduskond.

Sügissemestril stipendiumi taotlemiseks peab üliõpilane esitama Tartu ülikooli sihtasutusele taotluse septembrikuu jooksul. Kevadsemestril veebruarikuu jooksul.

Lisainfot leiab sihtasutuse kodulehelt.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tartu ülikool hakkab maksma stipendiumi värsketele matemaatikaõpetajatele”

  1. linda tamm ütleb:

    See on vahva kuid ilmselt juba hilinenud
    Matemaatika ôprtamine on táhtis ja eriti poistele slated 7.klassist
    Joudu edu

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!