Tulge koolijuhtide järelkasvuprogrammi

18. juuni 2015 - Kommenteeri artiklit

2. augustini saab kandideerida koolijuhtide järelkasvuprogrammi, mis valmistab heade juhieeldustega inimesi ette koolidirektori ametiks.

Kandideerima oodatakse nii õpetajakogemusega inimesi kui ka neid, kellel on juhtimiskogemus mõnest teisest eluvaldkonnast. Programmi valitakse esimesel aastal kuni 15 osalejat kõrge koolijuhipotentsiaaliga inimeste seast, kes soovivad astuda koolidirektori rolli 1–2 aasta jooksul. Kandideerida saab 2. augustini, programm alustab käesoleva aasta augustis ja lõpeb juunis 2016.

Kümne kuu jooksul omandavad programmis osalejad koolidirektorile vajalikke teadmisi ja oskusi ning loovad võrgustiku mõttekaaslastega, valdkonna ekspertidega Eestist ja välismaalt. Õpitakse muuhulgas töövarjutamiste, õppevisiitide, mentorluse ja koolijuhtimisülesannete elluviimise kaudu. Programmi lõpuks on osalejatel laiapõhjaline kogemus ja ülevaade küsimustest, millega tänapäeva koolijuht silmitsi seisab, ning ideed võimalike vastuste kohta. Osalejatele ei garanteerita töökohta, ent nad on saanud suurepärase ettevalmistuse koolidirektoriks kandideerimiseks.

Tartu Kivilinna kooli direktor Karin Lukk hindab järelkasvuprogrammi väga vajalikuks. „Eesti kool vajab suurt muutust – uut lähenemist nii õppimisele kui ka õpetamisele, mis erineb senisest väga olulistes põhimõtetes. Seega puudub koolijuhiks pürgijail võimalus toetuda oma varasematele kogemustele ja nad vajavad esmalt ise selget arusaamist, mis on need uued sihid, kuhu meie haridus on teel. Järelkasvuprogramm, mis keskendub eelkõige uuele õpikäsitusele ja koolijuhi muutunud rollile selle ellurakendamisel, on kindlasti vajalik kaasaaegseks koolijuhiks kujunemise protsessis,” ütles Karin Lukk.

Programmi viib ellu haridus- ja teadusministeerium koostöös Innovega ning seda rahastab Euroopa sotsiaalfond. Lähem info www.hm.ee/koolijuhtide-jarelkasv.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!