Uus fond otsib Eesti lastele suunatud heategevusprojekte

6. juuli 2015 - Kommenteeri artiklit

Heategevusfond Koos Laste Heaks otsib üle Eesti toetusprojekte, millele jagada kümneid tuhandeid eurosid laste spordi- ja vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks.

MTÜ Koos Laste Heaks juhi Toomas Palu sõnul tegutses fond seni rahvusvahelise UNICEF Eesti rahvuskomiteena, aga nüüdsest on organisatsiooni tegevus suunatud vaid Eesti laste heaolu ja võimaluste parandamiseks. „Kui tavaliselt kogutakse raha suurte ja väga kallite asjade ostmiseks, siis lihtsad ja käegakatsutavad heateod, mis lastele rõõmu pakuks, kipuvad tihti kahe silma vahele jääma,” ütles Palu.

Igalt juulis ostetud kohalikke põllumehi ühendava juustu- ja võitootja E-Piim juustu- ja võipakilt läheb heategevusfondi kümme senti. Prognoositavalt kogutakse nii kümneid tuhandeid eurosid, mis soovitakse panustada laste huvitegevuse, spordi või vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks. Läbi lihtsa veebiankeedi saab juuli lõpuni kuni 3000 euro suurust toetust taotleda igaüks, kel on hea idee. Idee tuleb ellu viia käesoleva aasta lõpuks.

E-Piima juhatuse esimehe Jaanus Muraka sõnul eelistatakse projekte, millel on püsiv väärtus ning mis lastele tõepoolest meeldivat ajaviidet pakuks. „Selleks, et tänapäeva lapsed nutiseadmete kõrval ka pallimängu ära ei unustaks, peame ise rohkem võimalusi looma,” ütles Murakas.

Laekunud sooviavalduste seast teeb valiku žürii, kuhu kuuluvad lisaks Murakale veel Elle Kull ja Hanna-Liina Võsa. Viimase sõnul on väga oluline, et kampaaniast on võimalik kasu saada igal Eesti lapsel. „Vaadake kõik enda ümber ringi ja küsige ka oma laste käest, mis neid rõõmustaks või ära tegemist vajaks,” lausus Võsa.

Oma idee laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks saab 31. juulini esitada aadressil epiim.ee/kampaania.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!