Eesti noored said Brasiiliast kutsevõistlustelt kaks medalit

18. aug. 2015 - 1 Kommentaar

Teisipäeva õhtul saabuvad Brasiiliast Sao Paolost ülemaailmsetelt kutsemeistrivõistlustelt WorldSkills 2015 koju Eesti noored, kes toovad kaasa meisterlikkuse medalid restoraniteeninduses ja veebidisainis. Eesti parima tulemuse tegi restoraniteenindaja Kätlin Niinepuu, keda tunnustati ka Best of Nation medaliga.

„WorldSkills 2015 oli uskumatult võimas ja minu jaoks äge kogemus kogu eluks! Võitsin Best of Nation ja Excellence medalid – seda tunnet ei anna kirjeldada!” oli Kätlin Niinepuu kommentaar emotsionaalne.

Teise meisterlikkuse medali tõi Eestile veebidisainer Hendry Sadrak.

Meisterlikkuse medaliga tunnustatakse võistlusel WorldSkills noorte väga häid kutseoskusi. Medali saavad need võistlejad, kelle punktisumma ületab 500 piiri (maksimaalne punktisumma oli tänavu 571).

Eestit esindasid noored meistrid seitsmel erialal: mehhatroonikud Roland Roman Puiestik ja Johan Arus Tallinna tööstushariduskeskusest, maastikuehitajad Arlis Vaagen ja Mihkel Kajanus Luua metsanduskoolist, mööblitisler Ergo Orumaa Haapsalu kutsehariduskeskusest, plaatija Olav Leisson Rakvere ametikoolist, infotehnoloog Tanel Peep Viljandi kutseõppekeskusest ning veebidisainer Hendry Sadrak Tallinna polütehnikumist ja restoraniteenindaja Kätlin Niinepuu Haapsalu kutsehariduskeskusest. Restoraniteeninduse alal astus Eesti üles esmakordselt.

Eesti võistkond 2015. aasta WordSkillsil.

Eesti võistkond 2015. aasta WordSkillsil.

„Kutseõpe kogub populaarsust kogu maailmas ning on rõõm tõdeda, et Eesti noored on mitmel erialal oma oskustelt maailma tipus. Õpipoisist meistriks saamise protsess on Eesti kutsehariduskorralduses hetkel oluliselt täiendamisel ning koostöös ettevõtjatega sünnib meistreid igal aastal aina rohkem,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets.

Kokku osales tänavusel, 43. korda toimunud WordSkillsi võistlusel 1200 õppurit 59 riigist. Iga kahe aasta tagant peetavast WordSkillsist on Eesti koondis osa võtnud neljal korral, seni on parimaks soorituseks olnud kümnes koht ning koju on toodud neli meisterlikkuse medalit. WorldSkills on hea proovikivi noortele, kes on edukalt osalenud Eesti kutsemeistrivõistlustel. Eesti võistlustest on tänavu osa võtnud enam kui 450 noort ning osalejate arv on iga aastaga kasvanud. Kutsemeistrivõistlustel osalemise populaarsus kasvab ka mujal maailmas.

Eesti noorte treeninguid ja osavõttu üleilmsetel võistlustel korraldab SA Innove.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Eesti noored said Brasiiliast kutsevõistlustelt kaks medalit”

  1. endine õpilane ütleb:

    No ei maksa eriti hõisata. Tegelikult jäädi ju ilma poodiumikohata ja eestlaste kohad olid reeglina pingirea teise poole seas.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!