Paide riigigümnaasium alustab 2018. aastal

24. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval, 24. augustil allkirjastasid haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, Paide linnapea Siret Pihelgas ja Paide linnavolikogu esimees Peeter Saldre Paide raekojas riigigümnaasiumi loomise kokkuleppe, mille kohaselt asub kool tegutsema alates 2018. aastast, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.

„Tänased allkirjad tähistavad mõistlikku kompromissi, millele eelnes kaks aastat arutelu linna ja riigi vahel. Koostöövaim Järvamaa koolivõrgu kujundamisel on vajalik ka tulevikus, see lubab omavalitsustel keskenduda tugeva põhihariduse arendamisele ja taotleda ka riigi tuge koolide tõhusamaks tegemiseks,” ütles minister Ligi.

Peeter Saldre sõnul on tegemist väga olulise leppega mitte ainult Paide, vaid kogu Järvamaa jaoks: „See puudutab suurt osa Järvamaast, eriti neid omavalitsusi, kus on gümnaasiumid. Ka need vallad saavad selle otsuse valguses kujundada oma tulevasi tegevusplaane.”

Paide linna ja Järva maakonna õpilastele mõeldud Paide riigigümnaasiumis on vähemalt kolm õppesuunda ja 360 õppekohta. Gümnaasiumis pakutakse valikkursusi, mis lähtuvad õpilaste huvidest ning riiklikest prioriteetidest. Kuna loodav gümnaasium rajatakse Järvamaa kutsehariduskeskuse kinnistule, siis luuakse sellega hea võimalus teineteise tugevuste kasutamiseks valikainete pakkumisel ning majutuse korraldamisel.

Maakondlikud riigigümnaasiumid tegutsevad juba Viljandis, Haapsalus ja Jõgeval. Septembris alustavad riigigümnaasiumid Tartus, Võrus, Pärnus ja Jõhvis. Ettevalmistused riigigümnaasiumide avamiseks 2016. aastal käivad Kärdlas, Valgas ja Põlvas. Lisaks on sõlmitud kokkulepped lähitulevikus riigigümnaasiumide loomiseks Viimsi, Rapla ja Kohtla-Järvega.

Jõhvi riigigümnaasium andis esmaspäeval teada, et nende koolipere alustab õppeaastat Remnikul tutvumis- ja lõimumislaagris, kus kolme päeva jooksul tutvuvad omavahel 250 õpilast ja õpetajad, toimuvad praktilised loengud õppeainete ja koolikorralduse teemal, väitlused, karjäärinõustamine ning keelekümbluse õpitoad ning mängitakse sportlikke meeskonnamänge. Lisaks tutvustatavad uudseid õppemetoodikaid Tallinna ülikooli, Innove keelekümbluskeskuse ja Eesti töötukassa eksperdid.

„Laager on oluliseks toeks noorte omavahelisele suhtlemisele, meeskonnatunde tekkele ning keelelisele lõimumisele. Selle tulemusel on kogu kooliperel kergem sügisel alustada. Usume, et iga noor on ise oma tuleviku looja – meie ülesanne on luua selleks sobiv töö- ja kultuuriruum,” kommenteeris kooli direktor Tarmo Valgepea.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!