Piimaostjad toetasid noorte merepäästjate koolitust

14. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval andis MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu Juminda poolsaare vabatahtlike merepäästjate juhile Artur Talvikule üle 1600-eurose tšeki, millega toetatakse lastele mõeldud merepäästelaagrite korraldamist. Tegu on esimese jaotusega 30 000 eurost, mis koguti heategevusfondi juulikuus piimatoodete müügist.

„Merega sõbraks saada ei ole kunagi liiga vara,” lausus Artur Talvik. Ta lisas, et huvi paadisõidu, kalapüügi ning merepäästja vastutusrikka ameti vastu näitavad paljud lapsed juba lasteaiaeas ning avaldas lootust, et laagritest saadud teadmised kohaliku kultuuripärandi ja kogukondliku vastutuse kohta innustavad lapsi tulevikus poolsaare elu arendamisel kaasa lööma. Juminda noorte merepäästjate laagrites saavad uusi teadmisi merest ja kohalikust kultuurist üle 60 lapse, kellest noorim on 4-aastane. Laagrit, kus lapsed õpivad mereturvalisuse põhitõdesid, esmaabivõtteid, ujumisoskust, paadi- ja purjekasõitu ning kalastamist, korraldatakse vabatahtlikkuse alusel ja sellesse annavad oma panuse peaaegu kõik kümme poolsaarel asuvat küla.

MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu rõhutas, et inimesed, kes tagavad vabatahtlikult mereäärsetel aladel turvalisuse ja annavad neid väärtuslikke oskusi edasi ka lastele, on eeskujuks tervele Eestile. „Meie jaoks on oluline, et lastelaagrid aitaksid sisustada vaba aega, õpetaksid lapsi nii tavaelus kui kriitilistes olukordades paremini hakkama saama, ja mis eriti oluline, arendaksid nende oskusi hätta sattunud sõprade abistamiseks,” rääkis Palu laagrile toetustšekki üle andes.

Suurim kohalikke põllumehi ühendav meierei E-Piim annetas juulis igalt juustu- ja võipakilt kümme senti Eesti laste vaba aja veetmise võimaluste parandamiseks loodud fondi. Kuu ajaga koguti ligi 30 000 eurot ning avalikul konkursil laekus üle 50 lastele suunatud projekti toetusavalduse üle Eesti. Algatused, mida fond toetab, valib välja ettevõtmise žürii, kuhu kuuluvad patroon Hanna-Liina Võsa, MTÜ Koos Laste Heaks juht Toomas Palu ning E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas.

„Lühikese ajaga saabus meile üle poolesaja taotluse, mille hulgas oli põnevaid soove alates spordivarustusest ja muusikariistadest kuni teadusringi tehnika ja filmitegemise tarkvarani,” rääkis E-Piima juhatuse esimees Jaanus Murakas ning rõhutas, et kuigi 30 000 eurot on väga suur rahasumma, ei jätku sellest paraku kaugeltki kõigile väärt ideedele hoo andmiseks. „Žüriil tuleb juba lähiajal ajal teha valik ning usutavasti jaksame teostada ligi kolmandiku kõigist projektidest,” ütles Murakas, kelle sõnul on eelistatud taotlused, millel on suurem kogukondlik väärtus ning pikaajalisem mõju.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!