Rahvusraamatukogus saab näha elupõlise kunstiõpetaja loomingut

10. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti rahvusraamatukogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis on avatud näitus „Elupõline”, mis tutvustab Tartu kunstiõpetaja Laine Puki loomingut. Tegu on tänavu 80-aastaseks saava Puki esimese näitusega Tallinnas. Neljapäeval, 13. augustil saab näituse juures näha avalikku portreeseanssi, kus teineteist maalivad juubilar ning tema kunstnikust poeg Aapo.

„Laine Pukk on olnud Eesti parim joonistusõpetaja, teda ei ületa keegi,” ütles Tartu lastekunstikooli kauaaegne direktor Enn Tegova, iseloomustades tänavu 80. sünnipäeva pidavat Pukki.

Elupõlise tartlasena teeb Laine elu esimese näituse pealinnas. See on Tartu graafiku ja pedagoogi juubeliaasta teine näitus. „Ma olen nii kodu külge kinni kasvanud, et ei taha paariks päevakski siit eemale minna. Olen maal sündinud, mu lapsepõlvekodu oli sõdade räsida otseses ja kaudses mõttes. Nii ongi kodus püsimine tõeline kodus olemine,” kõneles juubilar.

Näitusel saab näha Laine Puki loomingut rohkem kui kuuest aastakümnest, realistlikke portreid, graafilisi lehti, kompositsioone ja eksliibriseid. Õpetajaameti kõrvalt loodud piltide rida on nagu üks suur pihtimus, üks suur autoportree. Piltidele on jõudnud kohtumised inimestega, sündmused ja läbielamised. „On kunstnikke, kes teevad terve näituse ilma inimeseta ära. Mina nii ei saa, inimene on nii rikkalik, et ma ei saa teda lihtsalt üheks olevuseks teha,” ütleb kunstnik oma tööde kohta.

Näitus jääb rahvusraamatukogus avatuks 31. augustini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!