Tartu kutsehariduskeskus sai mitu uut keevitussimulaatorit

27. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tartu kutsehariduskeskuses saab alates uuest õppeaastast õppida keevitustöid uutel keevitussimulaatoritel, sest kool sai lisaks ühele olemasolevale veel kolm nüüdisaegset simulaatorit, millel saab õppida kõikides raskusastmetes elektrood- ja poolautomaatkeevitust.

„Need on 21 sajandi tippklassi seadmed, mis simuleerivad praktiliselt 100% keevitustööst, vaid lõhna ei ole,” kiitis keevituse õpetaja Allan Patska, kelle sõnul saab simulaatoril töötamiseks valida keevitatava detaili ja ruumasendi, ainult detailid pole metallist, vaid spetsiaalsest plastikust.

„Elektroonse keevituspõletiga saab keevisõmblused teostada ning koheselt kuvatakse simulaatori ekraanile töö kvaliteedinäitajad. Ka keevitusmask on eriline, sest läbi 3D prillide simuleeritakse keevituskaart ja sädemeid – kõik on nii nagu reaalses elus. Keevitussimulaator töötab maailma simulatsioonide tipptasemel, samamoodi nagu lennukite ja laevade juhtimist, nii ka õpitakse ka  keevitust,” kirjeldas ta.

Projektide koordinaatori Margus Peki sõnul parandab uute seadmete kasutuselevõtt nii keevituse kui ka teiste metallitöö erialade õppetöö kvaliteeti ning võimaldab suurendada täienduskoolituste mahtu. „Tänu simulaatorite kasutusele suureneb tegelikult praktilise töö osakaal ning vähenevad ka õppematerjalide kulud,” lisas Pekk.

Keevitussimulaatorite soetamine läks maksma 99 000 eurot, millest enamik tuli toetusena Euroopa Regionaalarengu Fondilt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!