Tartu ülikooli teaduskool kutsub õpilasi õpikodadesse

28. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tänavu poolesaja aasta vanuseks saav Tartu ülikooli (TÜ) teaduskool ootab nii uusi kui ka vanu õpilasi registreeruma tasuta õpikodadesse. Valida on nii matemaatika, füüsika, keemia kui ka bioloogia mobiilse õpikoja vahel.

Teaduskooli eesmärk on pakkuda ennekõike reaalainete vastu sügavamat huvi tundvatele põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele kvaliteetseid kursusi, mis on valdavalt veebipõhised.

„Loodame jõuda iga huvilise õpilaseni üle Eesti,” ütleb teaduskooli direktori kt Terje Kapp. Tema sõnul on õpilaste jõudmisel teaduskooli suur roll õpetajatel, kes on märganud õpilaste võimekust ja soovi iseseisvalt õppida.

Mööda Eestimaa koole ringi sõitvad teaduskooli mobiilsed õpikojad pakuvad praktilisi tegevusi ning annavad teadmisi, mis kuluvad ära aineolümpiaadidel. Kui bioloogia õpikojas uuritakse elunähtuste omavahelisi seoseid ja püütakse neid kohapeal mõõtes näitlikustada, siis keemia õpikojas tutvustatakse uusimaid analüüsimeetodeid ja tehnoloogiaid, milleks koolides ei ole tavaliselt vajalikku aparatuuri. Füüsika põhikoolikursuse õpikojas tegeletakse baasmõistetega ja võlutakse lihtsatest asjadest palju füüsikat välja, samas kui gümnaasiumile mõeldud õpikodades on haare juba märksa laiem.

Õpikodadesse saab registreeruda aadressil: http://www.fyysika.ee/opikojad/.

Lisaks tasuta õpikodadele pakub teaduskool tasulisi kursusi nii õpilastele kui ka õpetajatele. Oktoobris algavate kursuste kohta saab lisainfot siit ja siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!