TTÜ ehitusteaduskonna dekaaniks sai Siim Idnurm

25. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tallinna tehnikaülikooli ehitusteaduskonna dekaaniks sai professor Siim Idnurm (73), kes seni töötas sama teaduskonna õppeprodekaanina ning juhtis sillaehituse õppetooli. Tema peamine eesmärk tagada teaduskonnas kvaliteetne ehitusinseneriõpe.

„Selle eesmärgi saavutamiseks tuleb pidevalt tööd teha, noorte õppejõudude kvalifikatsiooni tõsta ja teadmisi täiendada,” ütles professor Idnurm. „Vajalikud on tihedad sidemed naaberülikoolidega ning õppejõudude ja üliõpilaste vahetused. Edukas haridus tugineb produktiivsele teadustööle ja paremate tulemuste saavutamiseks tuleks senisest enam teha ühiseid teadusprojekte ka ehitusvaldkonnas.”

Siim Idnurm (73) lõpetas cum laude 1965. aastal tollase Tallinna polütehnilise instituudi ehitusinsenerina ning kaitses samas 1970. aastal tehnikateaduste kandidaadi kraadi. Ta on töötanud küberneetikainstituudis vanemteadurina ning alates 1971. aastast TTÜ ehitusteaduskonnas, alates 2000. aastast professorina. Siim Idnurm on enam kui 40 sillaprojekti autor. 2007. aastal sai ta koos poeg Juhan Idnurmega projekteeritud Puurmanni kaarsilla eest parima betoonehituse konkursil esikoha. 2009. aastal valmis Siim Idnurme kavandatud Eesti pikima avaga sild Rannu-Jõesuus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!