TÜ Narva kolledžit hakkab juhtima Kristina Kallas

18. aug. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli Narva kolledži direktori kohusetäitjaks saab alates 1. septembrist Kristina Kallas, kelle eesmärk on lisaks kõrge akadeemilise kvaliteedi hoidmisele arendada kolledži ühiskondlikku positsiooni ja piirkonna arvamusliidri rolli.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma sõnul on TÜ Narva kolledžil oma asukohast lähtuvalt täita vastutusrikas roll: edendada kahe rahvuse integratsiooniprotsessi ning olla partneriks lisaks Eesti ja Euroopa ülikoolidele ka Venemaa õppe- ja teadusasutustele.

Narva kolledži direktori kohusetäitja ametisse asuv Kristina Kallas ütles, et Katri Raik on Narva kolledžist teinud piirkonna juhtiva mõtte- ja hariduskeskuse ning tema ülesanne on seda edasi viia ja kolledži koostöövõrgustikku veelgi üle piiride ida poole laiendada. „Näen Narva kolledžit mitte ainult kui hariduse andjat, vaid ka kui ideede initsiaatorit ja koostöö arendajat Ida-Virumaal ja idapoolse piiriülese koostöö suunal,” sõnas ta.

Akadeemilise poole pealt on Kallase eesmärk arendada kolledži õppekavu, pakkudes Eestis parimat õpetajaharidust töötamiseks mitmekeelses koolis. Üheks eesmärgiks on ta seadnud ka nominaalajaga lõpetamist toetavate tegevuste järjekinda elluviimise. „Kuna peamiseks kitsaskohaks on eesti keele kui võõrkeele tasemeeksami sooritamine, peab fookusesse võtma keeleõppe tõhustamise,” leidis Kallas.

Õppeprorektori hinnangul tunneb Kallas hästi piirkonda, samuti on tal põhjalik visioon ning teadmised ja kogemused integratsioonivaldkonnast, mis aitavad sellel ametikohal Narva kolledžit, Ida-Virumaad ja Narva arengut laiemalt toetada.

2007. aastast on Kallas MTÜ Balti uuringute instituudi juhatuse liige. Ta on töötanud SA Archimedes Euroopa Liidu teadus- ja arenduskoostöö programmi kontaktina, olnud suhtekorraldusagentuuris Hill & Knowlton vanemkonsultant avaliku sektori kommunikatsiooni alal ning TÜ riigiteaduste instituudis erakorraline teadur. Aastatel 2011-2015 oli ta MTÜ Eesti pagulasabi juhatuse esimees.

Kristina Kallas on õppinud Tartu ülikoolis ajalugu. 2002. aastal kaitses ta magistrikraadi Ungaris Kesk-Euroopa ülikoolis teemal „Rahvussuhete kujunemine Nõukogude Eestis”. Praegu on ta lõpetamas doktoriõpet Tartu ülikoolis, doktoriväitekirja teemaks on etnopoliitilise paradigma muutus mitmerahvuselistes riikides ja see käsitleb Eestit, Saksamaad ja Makedooniat.

Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm lisas, et kindlasti on kavas korraldada uus konkurss direktori valimiseks, aga üleminekuperioodi vältel on Kristina Kallasel valmisolek ja kõik eeldused Narva kolledži töö edukaks juhtimiseks.

31. augustini täidab direktori kohusetäitja ametit kolledži haldusjuht Jaanus Villiko.

TÜ Narva kolledži senine juht Katri Raik asus juunis juhtima sisekaitseakadeemiat, mille senine juht Lauri Tabur uueks ametiajaks enam ei kandideerinud ning asus tööle erasektorisse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!