Eesti Keele Instituut kutsub emakeeleõpetajaid konverentsile ja kõiki huvilisi keeltepäeval külla

21. sept. 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti Keele Instituut (EKI) korraldab 29. ja 30. septembril emakeeleõpetajatele Tallinnas ja Tartus kaks tasuta koolituskonverentsi, mille teemaks on õigekirjutus. Kõiki teisi huvilisi ootab instituut juba reedel, 25. septembril euroopa keelte päeva puhul külla majaga tutvuma ja seal tehtavast tööst aimu saama.

Emakeeleõpetajate konverentsid toimuvad teisipäeval, 29. septembril kell 11 Tallinnas (Eesti Keele Instituudis, III korrusel) ja kolmapäeval, 30. septembril kell 11 Tartus (Raekoja plats 10). Konverentsil esinevad EKI keelekorraldajad: Tiina Leemets räägib lühendamisest, Argo Mund kirjavahemärkide kasutamisest, Peeter Päll nimede kirjutamisest ning Maire Raadik tegusõnade kokku- ja lahkukirjutamisest. Haridus- ja teadusministeeriumi toetusel on konverentsid õpetajatele tasuta, kuid osalemiseks tuleb end enne 25. septembrit registeerida meiliaadressil sirje.maearu@eki.ee.

Reedel, 25. septembril on Eesti Keele Instituudi majas aga lahtiste uste päev, millele oodatakse instituudi tegemistega tutvuma kõiki huvilisi.

„Paljud inimesed pole kindlasti kunagi Eesti Keele Instituudis käinud ega kujuta üldse ettegi, millega me siin tegeleme,” ütles Eesti Keele Instituudi direktor Tõnu Tender. „Reedel on kõigil võimalus tulla, vaadata, küsida ja uurida.”

Päeva alustatakse kell 11 arutlusega „Eesti keel Euroopas”, millel eesti keele käekäigust räägivad Mari Tarand ja Urmas Paet. Seejärel tutvustavad oma ala asjatundjad teemanurkades ja esitlustel kogu päeva jooksul EKI põhitegevusi: keelenõuannet, veebisõnastikke, terminibaase, kõnesünteesi arendamist, eurokeelehoolet, aga ka näiteks emotsioonidetektorit. Need on vaid mõned EKI väljundid, millest on reaalne kasu kõikidele Eesti inimestele.

Avatud uste päeval osalevad EKI eksperdid Peeter Päll, Maire Raadik, Tiina Leemets, Margit Langemets, Jelena Kallas, Kristiina Ross, Tiina Paet, Tuuli Rehemaa, Meelis Mihkla, Liisi Piits, Katrin Hallik, Katre Kasemets, Hille Pajupuu, Tiina Laansalu, Tiina Soon, Merily Plado, Mari Vaus, Mari Kendla ja Mari-Liis Kalvik. Lahtiste uste päeva lõpetab kell 15 murdekeele teema, millel esineb hiidlasest jutuvestja ja näitleja Margus Tabor.

Avatud uste päevaga tähistatakse 26. septembril peetavat Euroopa keeltepäeva.

Avatud uste päeva täpse kava leiab siit: http://portaal.eki.ee/.

Eesti Keele Instituut asub Tallinnas aadressil Roosikrantsi 6.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!