Koolirahu kuulutatakse tänavu välja Türil

1. sept. 2015 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeva, 1. septembri keskpäeval kuulutatakse Türi lauluväljakul välja Koolirahu, millega saab ühineda iga kool, kes allkirjastab koolirahu lepingu. Selles seisavad muu hulgas sõnad: „Märkame,  kuulame  ja tunnustame üksteist. Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist.” 

Avaaktusel allkirjastavad Koolirahu aasta lepingu haridus-ja teadusminister Jürgen Ligi, MTÜ T.O.R.E  tegevjuht Kristel Päll, MTÜ Lastekaitse Liidu president Loone Ots, Eesti Õpilasesinduste Liidu juhataja Aron-Antti Vaino, Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann ja kõik Türi vallas tegutsevate koolide juhid. Koolirahu lepingu sõlmivad ka kõigi Türi valla koolide õpetajad ja õpilased järgmistel päevadel oma koolides.

Koolirahu programm on Eestis ringi rännanud juba 16 aastat ja jõudnud algavaks õppeaastaks Türi valda. Programmi eesmärgiks on saavutada üheskoos turvaline ning sõbralik koolikeskkond ning toetada kooli enese initsiatiivi koolikeskkonnast tulenevate probleemide lahendamisel.

Kui tunamullu Kuressaares Koolirahu allkirjastamisel oli aasta motoks „Koos on kena!” ning mullu Viljandis avatud tarkusepäeval „Üheskoos!”, siis tänavu kutsub Türi vald kõiki mõtlema ja tegutsema teemal „Üheskasvamine”, andes eeskuju teadliku tegutsemisega selle nimel, et koos toimetaksid ja üksteiselt õpiksid nii õpilased, lasteaialapsed, kui ka vanemad ja kogukond.

Kõik Eesti koolid saavad samuti sõlmida Koolirahu oma õppeasutuses, laadides lepingu alla veebist: koolirahu.lastekaitseliit.ee

Koolirahu lepingu tekst:

Soovides, et 2015/2016 õppeaastal valitseks Eesti koolides töine ja sõbralik meeleolu ning

õpilaste ja õpetajate koostöö tugineks teineteise mõistmisele ja usaldusele,

lepime kokku järgnevas:

Märkame,  kuulame  ja tunnustame üksteist.

Oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist.

Hoidume vägivallast ja meelemürkidest –

kool peab olema turvaline ja mõnus paik!

Teeme koostööd ja osaleme aktiivselt  koolielus.

Armastame õppimist ja õpetamist!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!